U15 koondis. Foto: Siim Semiskar.

U15 Balti matš: Noormeeste arvestuses võitis Leedu, Eesti teenis teise koha

23.08.2020

Sel nädalavahetusel Tallinnas toimunud U15 Balti matši noormeeste viimases mängus võitis Leedu numbritega 83:59 Läti koondise ja teenis parima korvide vahega ühtlasi ka turniirivõidu. Aivar Kuusmaa juhendatav Eesti sai teise ja Läti kolmanda koha.

U15 koondis pidas pühapäeval viimase mängu kui vastamisi mindi väljaspool arvestust mänginud Eesti U16 meeskonnaga. Tasavägise esimese poolaja järel juhtisid Kris Killingu hoolealused 41:39. Aasta vanemad korvpallurid panid oma paremuse maksma kolmandal veerandajal, mille nad võitsid 30:10. Otsustvale mänguperioodile mindi seisult 71:49. Viimasel veerandil suurenes vahe veelgi ja U16 koondis võttis kindla 102:70 võidu.

Aleksander Tassa kogus võitjate parimana 21 punkti, Karl Markus Poomi arvele jäi 19 ning Kaspar Clemet Kuusmaa ja Karl Gustav Jurtšenko viskasid 12 punkti. U15 koondise poolelt tõi Simm-Marten Saadi 18, Jorke Aav 16 ja Karmo Kilk 10 silma.

Tassa valiti ka U16 koondise turniiri parimaks mängijaks, U15 koondises sai sama tunnustuse osaliseks kapten Jorke Aav.