U16 noormehed pidid tunnistama lätlaste paremust

16.08.2020

Eesti noormeeste U16 koondis lõpetas Kaunases peetud Balti matši 61:77 kaotusega Läti eakaaslaste vastu.

Eesti suutis avaveerandi lõpetada 8:0 vahespurdiga, haarates eduseisu 18:13. Läti võitis teise mänguperioodi omakorda viiega, mis tähendas, et poolajapausile mindi viigiseisult (28:28). Kaspar Clemet Kuusmaalt kahe esimese veerandiga 10 silma.

Tasavägise ja võitlusliku kolmanda veerandi lõpus sai lätlased korraks juba seitsme punktiga ette, kuid Aleksander Tassa resultatiivne läbimurre ja Sander Järve tabav vabavise võid Eesti nelja punkti kaugusele (49:53).

Lähemale kui viie punkti kaugusele Eesti otsustaval veerandil enam ei jõudnud ja vastu tuli võtta turniiri kolmas kaotus ja kokkuvõttes neljas koht.

Kaspar Clemet Kuusmaa kogus Eesti parimana lõpuks 19 punkti ja 6 lauapalli. Aleksander Tassa lisas 12 silma ning Christopher Lenk ja Karl Gustav Jurtšenko lisasid mõlemad võrdselt 9 silma. Lõunanaabrite suurimaks skooritegijaks kerkis Davis Davids Ozers 19 punktiga, Mārtiņš Zuments lisas 10 punkti.

Eesti koondise parimaks mängijaks valiti terve turniiri vältel head mängu näidanud ent viimases kohtumises vigastada saanud Rando Roos.