Giorgios Printezis, poolfinaalseeria Pireuse sangar

Printezise kolmene viis OLY Final Fouri

24.04.2015

Täna selgusid viimased kõik neli Euroliiga Final Fouri osalist. Hooaja üks põnevamaid etendusi pakuti taas paaris Olympiacos-Barcelona, millele keeklased läksid vastu 2-1 eduseisus. Mängule pani viigiseisult punkti Giorgios Printezise kolmene viimasel sekundil.

OLY erinevalt eelmisest kohtumisest oli enamuse kohtumisest tagaajajarollis. Poolajaks oli Barca ees 37:29, kolmandal veerandil kärises vahe korraks ka üle kümne silma, kuid "veteranipäeval" sai 27.-28. minuti paiku soojaks ka vanameister Vassilis Spanoulis, kes tõi 11 punkti 17st viimase tosina minuti jooksul. Enamvähem sama puudutab Printezist ja kolmandat kreeklast ning sele seeria kangelast  - Vangelis Mantzarist.

Tulles punktidefitsiidist välja, käis eduseis neljandal veerandil käest kätte. Kuni 1.14 enne lõppu oli seis tänu Alejandro Abrinese ja Juan Carlos Navarro korvidele ja vabavisetele 65:61 Barca eduks. 58 sekundit enne lõppu kahandas Mantzarise kolmene kaotusseisu ühele punktile ning pärast Ante Tomici pallikaotust viis Printezis OLY punktiga juhtima - 66:65.

Seejärel visati vabaviskeid, Spanoulis ka ühe korvi ning viis sekundit enne lõppu oli Navarrol punktises kaotusseisus kasutada vabavisked; muidu nii kindla käega mees aga esimesel viskel eksis. Viik. OLY võttis aja maha. Tuli tagasi ja mängis viimase viske (miks just kolmese kui ühest-kahest oleks piisanud?) kaugelt Printezisele..., kes ei eksinud!

Videos lõpust on SIIN.

Barca võitis laua 36-31, OLY korvisöödud 17-13, pallikaotusi OLY-l 9, Barcal 12. Kahepunktivisked OLY poolt vaadates 46 vs 49 %, kolmesed 33 vs 30 %, vv 86 vs 72 %.

Spanoulis tõi täna 17+5rs (11/6), Printezis 14 p, Mantzaris 11, Othello Hunter 8+8lp, Brent Petway 8p; Barca poolel tõi Ante Tomic 13+7lp, Tomaš Satoransky 12+7+3, Alex Abrines 11, J.C.Navarro 8+3rs.

*       *       *

Eile kindlustas 3-1 edasipääsu Moskva CSKA, võites Ateenas Panathinaikost 74:55. Nando De Colo tõi 18 p, Andrei Kirilenko lisas 13+10lp. Täna alistas Madridi Real Istanbuli Anadolu Efese 76:63 (33:39) ja võitis samuti seeria 3-1. Rudy Fernandez viskas võitjaile 17, Nenad Krstic kaotajaile 16 p.

Seega, kõik seeriad 3-1 peale Ülkeri, kes lõi tiitlikaitsjat Maccabit lausa 3-0.

Final Four peetakse 15.-17. mail Madridis. Kohtuvad: CSKA-OLY ning Real-Ülker Fenerbahce.