Edukas tüdrukutetreener Kaie Asi koos Maire Sulega.

U16 tüdrukute meistri selgitavad Audentese SK ja Tartu Kalev

23.04.2015

G4S Noorteliiga finaalnädalavahetuse esimene päev tüdrukute osas üllatusi ei toonud. Finaali mängisid ennast Audentese SK ja Tartu Kalev, kes olid ses järjekorras ka põhi- ja vaheturniiri järel.

Oodata on põnevat finaali, Audentes ihkab kindlasti kaotatud karika eest revanši. Meistrivõistlustel on Audentes seni olnud mängudes parem kahe, kuue ja 13 punktiga. Seega oleks finaalikaotus kuidagi ühelt poolt ebaõiglane, aga karika valguses tähenduslik. Kuid ärgem sõnagem ära.

Kaire Asi versus Reet Rausberg+Jaanus Levkoi homme kell 18 Tartus A Le Coqi Sporihoones.

Audentesel loogilisemad lahendused

Audentese elu tegi kergemaks tõsiasi, et SC Kalev/Star /TSK peatreenerit Janne Ritsi Tartus pole kuna ta valmistub TLÜ-ga reedeseks naiste meistriliiga kolmandaks finaalmänguks. Kuid Allan Siimann sai tüdrukute juhendamisega väga arukalt ja heade nõuannetega hakkama, vastane lihtsalt oli pisut vanem, kogukam, rünnakul otustavam.

Audentes läks pärast võrdset avaveerandit poolajaks 25:13 ette ning viis mängu võidusadamase seisul 48:32. Audentes tõmbas kaitses kõvasti kokku, tabavusega oli mõlemal probleeme, kuid Audentes leidis siiski märksa loogilisemaid lahendusi. Rõõm, et erinevalt Audentese ühisliiga esindusest on järelkasvu hulgas neidusid, kes suudavad ja võtavad ka kaugelt visata.

Audentes võitis laua 63-46, korvisöödud 14-4, visketabavus 25 vs 13 % (!). jah, BC Stari viskeisu kärpisid punasärgid hoolega... Anna-Helena Ehala tõi võitjaile 18+12lp, Victoria-Ida Vähi 12 p, 34. minutil viienda vea saanud Brit Aller 9+7lp.

Stari kasuks tõi Annabel Aer 17+19lp, kuid ometi tundus, et natuke võttis liider enda peale liiga palju (visked 24/4, vv 15/9). Oleks oodanud mitmekesisemat rünnakut.

Kuid tõdegem, et Stari tüdrukud on keskeltläbi nooremad ja U16 tasemel on vaks vahet, kas sa oled 16, 15 või 14. Või isegi 13.

Tartu tõi mängu vajaliku murrangu

Teine mäng – Tartu Kalev I-BC Vars algas samuti võrdselt, Vars võitis veerandi 11:10 ning poolaja 31:26. Kolmas veerand kuulus aga Tartule 31:18 ning sellega oli mängu vajalik pööre toodud. Kalev juhtis korraks isegi 69:53, lõppseis 74:65. Kalevi rünnakut iseloomustas suurem mitmekülgsus, kiiremad lahendused ja võidu selgitamisel on sümpaatne ka murdehetkel neilt veel ühe käigu lisamine.

Laud kuulus Tartule 45-38, korvisöödud 17-11, pallikaotused 21-21. Kalev tabas 6-7 % paremini. Kadi Kals tõi Tartule 18+7lp, Anna-Gret Asi 14+6lp, Johanna-Elise Teder 12+6rs; Varsi poolel Tatjana Drozdova 25+7lp, Vanessa Kan 20+8+2.

Kusjuures senistes hooaja mängudes oli esimese omavahelise kohtumise võitnud Vars +9-ga, seejärel vahegrupis aga Tartu +6 ja +9-ga. Ses mõttes läks asi loogilises joones.