Eesti koondis Balti keti karika võitu tähistamas. Foto: Hendrik Osula.

Tipphetked: Eesti pistis Läti kotti ning teenis koduse Balti keti karika võidu

26.07.2020

Eesti meeste korvpallikoondis alistas koduse Balti keti karika viimases kohtumises 84:67 Läti ning teenis ühtlasi ka turniirivõidu.

Eesti alustas taas hästi – reedel Leedu vastu kaheksa kaugviset tabanud Kerr Kriisa kolmene ja Janari Jõesaare ning Sander Raieste korvid viisid sinisärgid kiirelt 7:0 ette. Lõunanaabrite peatreener Roberts Štelmahers võttis seejärel aja maha. Kuus ja pool minutit enne avaveerandi lõppu usaldas Jukka Toijala väljakule koondise särgis debüüdi teinud Siim-Markus Posti, kes kohe kapten Siim-Sander Vene kolmese taga resultatiivse sööduga üles leidis (10:2). Eestlaste agressiivne kaitse sundis vastaseid eksima, esimene veerandaeg väljakuperemeestele tulemusega 24:9.

Sarnaselt turniiri avamängule vahetas Toijala julgelt – esimesel veerandil jagas ta mänguaega koguni kümnele mehele.

Teiste veerandaega alustasid paremini lõunanaabrid, vähendades vahe üheksale (24:15). Eesti mängijad eksisid vabadelt positsioonidelt ja häid kaitseolukordades hiljaks. Toijala kasutas seejärel minutilist mõtlemisaega. Lätlased suutsid poolajapausiks vähenda vahe kuuele, 36:30.

Kolmanda veerandi poole peal leidis viskehoo üles koondise kapten Vene, tabades järjest kaks keskpositsiooniviset. Sellele järgnes Posti tabav kaugvise, mis viis eestlased ette 46:36. Neljandiku lõpp kuulus samuti meie meestele ja normaalaja viimasele kümnele mänguminutile mindi vastu Eesti 60:48 juhtimisel.

Neljanda veerandaja alguses kostitas lätlaste Arturs Ausejs eestlase kahe järjestikuse kolmesega (65:54). Kohtumise lõpp kuulus aga taaskord Eestile ja magus turniirivõit vormistati soliidselt ära.

Üleplatsimeheks kerkis lõpuminutitel ilusaid korve pakkunud Henri Drell 16 punktiga. Otsustavatel hetkedel enesekindlust näidanud Siim-Sander Vene lisas 15 punkti ja 6 lauapalli, Janari Jõesaare arvele jäi 10 punkti ja 5 lauapalli. Lätlaste parimaks kerkis eksimatult kaugviskeid (5/5) tabanud Arturs Ausejs, 14 silma ja 6 lauapalli lisas Artjoms Butjankovs.

Läti pidi leppima kolmanda kohaga, teise koha karika teenisid leedukad.

Järgmised mängud peab rahvusmeeskond juba järgmisel nädalal kui 29. ja 30. juulil minnakse võõrsil vastamisi Soomega. Mänge näeb otseülekandes Delfi TV vahendusel.