Matt Janning, Efese võidukorvi autor

OLY läks Barca vastu ette, Efes võitis Reali, PAO omanik teenis hiigeltrahvi

22.04.2015

Pireuse Olympiacos on nüüd võitnud Barcelona vastu Euroliiga veerandfinaalseerias kaks kohtumist järjest ning on võitudega ees 2-1. Täna olid Kreeka klubi võidunumbrid kodus 73:71 (44:36).

Mängu jätkus siiski pöördeid. Veel kolmandal veerandil dikteeris OLY 5-8-punktiga, kuid Barca läks viimasele veerandile vastu 60:57 eduseisus.

Neljandal veerandil saavutas OLY 38. minutiks Giorgios Printezise viskest edunumbrid 70:62, kuid Juan Carlos Navarro viis järjestikust punkti tõid Barca peagi järele - 70:69. Lõpus visati vabaviskeid, ei eksinud Vassilis Spanoulis, ei eksinud Navarro ega eksinud lõpusekundeil ka Printezis. Tähendab viimasel eksis, kuid ei "eksinud" mööda visata, st ei teinud "Petšerovit".

Videokokkuvõte on SIIN.

Giannis Sfairopoulos, OLY juhendaja: "Mulle näib, et kontrollisime mängu enamuse ajast. Lõpus nad tulid järgi, kuid meil oli õnne, et võitsime." Giorgios Printezis lisas: "Olime kõikjal natuke paremad. Me teadsime ka seda, mil viisil nad täna tegutsema hakkavad. Kuid tänane võit tuleb nüüd unustada."

Võistkondlikud numbrid olid võrdsed. OLY poolel tõi parimana taas Printezis 19+5lp (13/7), Spanoulis 15+8rs, Bryant Dunston 8, Othello Hunter 6+7lp, Brent Petway 6 ning Vangelis Mantzaris ja Matt Lojeski 5 p; Barca poolel Navarro 14+2+6, Tomaš Satoransky 12+6rs, Maciej Lampe 10+5lp, Justin Doellman 10 ning Ante Tomic 8+5+4.

Anadolu Efese ja Madridi Reali kolmas kohtumine oli sama pingeline. Efes juhtis poolajaks 32:30 ning enne viimast veerandit juba 56:46 ning 32 minuti peal 59:46. Seejärel saabus Sergio Rodriguezi (Real) tähetund. Ta viskas kaheksa punkti järjest ning oma 17 punktist koguni 15 viimasel veerandil, tuues 35. minutil Reali sisuliselt mängu tagasi (59:62).

Kuid ka Efesel oli oma sõna öelda. Türgi klubi eest tõi kuus punkti järjest Nenad Krstic, aga lõpp läks Istanbulis ikkagi nugade peale. Kaheksa sekundit enne kohtumise lõppu viigistas Jaycee Carroll Reali poolt seisu (72:72), kuid sekund enne lõppu tabas 9200-pealise publiku rõõmuks omakorda Matt Janningi kolmene - 75:72 võit Efesele ja Real juhib seeriat nüüd 2-1.

Video viimasest kümnest sekundist on SIIN.

Matt Janning tõi võitjaile 21 p (3p 7/5), Krstic 17+7lp, Cedi Osman 8+5lp, Thomas Heurtel 9+2+5 ja Dario Saric 7+15+4; Realil Rodriguez 17+4+3, Sergio Llull 15+2+5, Rudy Fernandez 12+3+3 ja Carroll 9 p.

*       *       *

NB! Panathinaikose omanik Dimitrios Giannakopoulos tungis vahetult pärast esmaspäevast PAO-CSKA kohtumist kohtunike riietusruumi, rünnates seal füüsiliselt üht neist ning ähvardades tema perekonda. Väidetavalt on Ginanakopoulousel, kes võttis klubi juhtimise üle isalt Pavlos Giannakopouloselt, on sama kohtunikuga intsidente olnud ka varasemalt sel hooajal.

Euroliiga sanktsioonid olid kiired tulema. Liiga karistas Panathinaikost kokku 180 000 euro suuruse trahviga, millest 150 000 moodustas omaniku poolt korda saadetu, ülejäänud osa tuli tõrvikutest, laseritst jms.

Juba täna kohtuvad neljandas veerandfinaalmängus Panathinaikos-CSKA (1-2), homme Efes-Real (1-2) ja OLY-Barcelona (2-1).