Nikos Zisis - üks tänaseid Ülkeri kangelasi

Ülker tegi klubi ajalugu

21.04.2015

Istanbuli Ülker Fenerbahce tegi klubi ajalugu, jõudes Zeljko Obradovici dirigendikepi all esmakordselt Euroliiga poolfinaali. Kõige napimalt, 75:74 alistati kolmandas mängus Tel Avivis Maccabi ja lõpetati seeria 3-0 võiduga.

Kui Maccabi võitis avaveerandi 20:13, siis teine veerand kuulus täielikult Ülkerile (24:11). Ülker tegi teisel veerandil vaid ühe pallikaotuse ning tabas kaugelt viiest neli. Poolaeg Ülkerile 37:31.

Teisel poolajal püsis enamasti Ülkeri kahe kuni seitsmepunktine edu, kuid mida lõpule lähemale, seda pikemaks muutusid Ülkeri rünnakud ja seda teravamalt suutsid Maccabi mehed korvi alt punkte tagasi teha.

Ses seerias oma esimesed punktid mängust toonud Joe Alexander viis 32 sekundit enne lõppu Maccabi ette 65:63. Kümme sekundit enne lõppu Jan Vesely donk viigistas seisu ning Jeremy Pargo järelejäänud ajaga enam ei tabaud – tahtis ikka ise teha.

Goudelock ja Zisis

Lisaajal tabas täna oma hooaja parima Euroliiga esituse teinud Nikos Zisis Ülkeri kasuks tähtsa kolmese, mis andis algul taas ohjad Ülkerile. Maccabi poolt viskas Pargo 1.19 enne lõppu taas võõrustajad ette 72:71, kuid hetk hiljem viis Andrew Goudelock Ülkeri taas punktiga ette – 73:72

Brian Randle’i vabavisked 16 sekundit enne lõppu aitasid Maccabi taas juhtima 74:73. Obradovic joonistas viimase rünnaku, mille Goudelock lahendas läbimurde ja vasaku käega – 75:74. Maccabile jäi 9 sekundit. Obradovic tõi Goudelocki asemele Pargot katma Kenan Sipahi ning Pargo panigo otsustava viske mööda, laud kuulus Ülkerile.

Võistkondlikult: Laud 42-41 Ülkerile, korvisöödud 18-18, pallikaotused 9-9. Kahepunktivisked Maccabile 49 vs 42 %, kolmesed Ülkerile 42 vs 24 % ning vv Maccabile 69 vs 50 % (Ülkeril siis 18/9).

Individuaalselt: Maccabi poolel tõi Jeremy Pargo 21+3 rs (visked 20/8), Brian Randle 19+10+2 (10/7), Devin Smith 8+9+3; Ülkeri kasuks tõi Nikos Zisis 19+5rs (11/7), Andrew Goudelock 15+3rs (15/5), Jan Vesely 12+8+2 (8/5), Bogdan Bogdanovic 8 p ning Emir Preldzic 7+9+4.

PAO võttis ühe võidu tagasi

Teise veerandfinaalpaari kolmandas mängus alistas Ateena Panathinaikos kodus Moskva CSKA 86:85. Lõpp oli siingi äärmiselt põnev. Viimast minutit alustati seisult 77:73 PAO-le, kuid minuti jooksul juhtus palju-palju.

Kyle Hines viigistas neli sekundit enne kohtumise lõppu skoori 85:85-le, kuid järelejjäänud sekunditega teenis Nikos Pappas kaks vabaviset, millest esimese saatis ta sisse, teise arusaadavalt mööda. CSKA sai laua, kuid Milos Teodosic kaotas palli.

Nikos Pappas tõi võitjatele 25+4rs, Dimos Diamantidis lisas 15+2+7, Antonis Fotsis 12+4+2, James Gist 11+5+4. CSKA poolel: Sonny Weems 24 p (11/9), Nando De Colo 19+3+5 (13/8), Milos Teodosic 12+5+9 ja Andrei Kirilenko 11+7lp.

*       *       *

Täna peetakse kolmandad mängud ülejäänud kahes paaris. Kell 20 võõrustab Olympiacos-Barcelonat ning kell 21.55 Anadolu Efes-Madridi Reali. VS Basket otse täna korvpalli ei näita (Meistrite Liiga jalgpall), kuid kell 23.45 näeb videost OLY-Barca kohtumist.