Scott Machado

Kalev/Cramo kindlustas kindla võiduga koha Alexela KML-i poolfinaalis

20.04.2015

Esmaspäeva õhtul selgus Alexela Korvpalli Meistriliigas viimane poolfinalist, kui valitseb Eesti meister Kalev/Cramo alistas Kalevi spordihallis TTÜ KK kindlalt 101:52.

Kohtumist alustas aktiivselt Kalev, kes eelmises mängus alistas TTÜ alles lõpuminutitel. Kalevlased olid sellest mängust teinud omad järeldused, haarates täna kiirelt juhtohjad enda kätte, olles esimese veerandaja järel ees juba 18 punktiga, seisuks 28:10. Teisel kümnendil jätkus kalevlaste hea hoog. Tegutseti meeskondlikult nii kaitses kui ka rünnakul ning poolajaks oli vahe veelgi kasvanud ja Kalev peal 55:21.

Pärast  riietusruumist tagasi tulekut muutus ka TTÜ mäng hoogsamaks. Oldi palju enesekindlamad, vähendades mitmel korral ka vahet. Kolmanda veerandaja teises pooles pani aga oma peo püsti kalevlane Scott Machado, kes tabas järjest kolm kaugviset, lisades sellele veel ühe kahepunkti viske ning enne otsustavat kümmet minutit oli Kalev peal 81:42. Viimasel veerandil mängiti juba pingevabalt ja Kalev võttis kolmandas veerandfinaalkohtumises lõpuks kõige kindlama võidu tulemusega 101:52.

Kalevlaste parim oli Scott Machado, kes viskas 23 punkti, võttis lauast 11 palli ning andis 6 resultatiivset söötu. Teda toetasid Mindaugas Kupsas 16, EJ Singler ja Armands Škele 13 ning Keith Benson12 punktiga. Sünnipäevalaps Alar Varrak andis puhkepäeva täna kahele eestlasest põhimehele Gregor Arbetile ja Rain Veidemanile. Ka TTÜ ei saanud mängida täiskoosseisus, kuna neil puudusid vigastuste tõttu Toomas Raadik ja Jaan Puidet. TTÜ vankrit vedasid täna Kiur Akenpärg, Kristjan Makke ja Joonas Järvelainen, kes viskasid vastavalt 14, 13 ja 10 punkti.