Kerde ja Sokk olid täna tasemel mõlemad

Sokk aitas Dünamo poolfinaali, ka Vene ja Kangur võidukad (lisatud Kerde komm.)

19.04.2015

Venemaa korvpalli Superliigas alistas Üllar Kerde juhendatav Moskva Dünamo veerandfinaalseeria kolmandas kohtumises koduväljakul 96:85 Rjazani meeskonna ja pääses poolfinaali.

Sten-Timmu Sokk oli 14 punktiga (kahesed 4/3, kolmesed 3/1, vabavisked 7/5) Dünamo üks resultatiivsemaid ja kogus 22 mänguminutiga veel ka 3 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Dünamo poolel tõi parimana 16 silma Deniss Zahharov, Aleksander Fomin lisas 15 ning Alimdžan Fedjušin 14 punkti. Mängu ennast näeb järele SIIT.

Üllar Kerde lausus: "Olen rahul sellega, et meeskond suutis ennast täna kokku võtta ning näidata head korvpalli. Rjazanil oli täna raskem kui meil ning me kasutasime oma eelised ära. Elasime kõik väga üle Rjazanis saadud kaotust ja ma loodan, et eilne vajalik võit natuke võtab poistel pingeid maha. Rõõm, et olime ühtne meeskond."

Dünamo vastaseks poolfinaalis on põhiturniiril kolmandaks jäänud Novosibirsk, kes kahes mängus alistas Revda TEMP-SUMZ meeskonna.

Itaalia korvpalli kõrgliigas sai Kristjan Kanguri kodumeeskond Openjobmetis Varese pühapäeval äärt võidu, kui võõrsil alistati 79:71 liigatabeli neljas klubi Sassari.

Kangur mängis 28 minutit, kuid viskas vaid kaks punkti (kahesed 2/1, kolmesed 1/0), hankis ühe lauapalli, tegi kaks vaheltlõiget, andis ühe resultatiivse söödu, tegi kaks pallikaotust ning kolm viga.

Varese poolel oli kolmikduublile lähedal Eric Maynor, kes viskas 21 punkti, hankis 8 lauapalli ja jagas 7 korvisöötu. Christian Eyenga kogus 20 silma ja 9 lauapalli.

Sassari poolel viskas Rakim Sanders 20 punkti.

13. kohale kerkinud Varese (10-17) tõusis liigatabelis mööda Capo d'Orlando (9-17) meeskonnast, kes kohtub selles voorus Milano Emporio Armani klubiga. Itaalia kõrgliigas mängitakse kokku 30 vooru ning viimased kohtumised peetakse 10. mail.

Siim-Sander Vene tööandja Kaunase Žalgiris sai Leedu korvpalli meistriliigas järjekordse võidu, kui Balti liiga meister Šiauliai alistati tulemusega 86:65 (48:34).

Vene sai Žalgirise koduplatsil mänguaega 22 minutit ning kogus 9 punkti (kahesed 6/4, kolmesed 1/0, vabavisked 1/1), 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu.

Kaunase tippklubil on nüüd liidrina 34 võitu ja 4 kaotust, mängu vähem pidanud Vilniuse Lietuvos Rytas on ühe võidu kaugusel.