Reinar Hallik

Rakvere Tarvas pääses Alexela KML-i poolfinaali

19.04.2015

Pühapäeva õhtupoolikul pidasid Alexela Korvpalli Meistriliiga otsustava viienda veerandfinaalkohtumise Rakvere Tarvas ning Korvpalliklubi Pärnu. Tarvas võttis kodupubliku ees põnevas mängus napi 75:71 võidu ning pääses poolfinaali, kus neid on ees ootamas seeria TÜ/Rockiga.

Esimest veerandaega alustas kindlamalt kodumeeskond Rakvere, kes haaras juhtohjad enda kätte. Kogu veerandi vältel mängis Tarvas aktiivselt, kasvatades oma eduseisu pidevalt ja juhtides pisikesele pausile minnes 26:15. Teisel kümnendil muutus ka Pärnu mängu palju hoogsamaks. Suvepealinna meeskond hakkas kiirelt oma kaotusseisu vähendama ning veerandi keskpaigaks oligi vahe vaid punktiline. Poolaja lõpuminutitel oli taas kindlam Rakvere Tarvas juhtides 45:40.

„Me täna arvutasime välja, et see on meie omavaheline üheksas mäng Pärnuga ja enne tänast oli seis neli-neli. Me oleme võrdsed meeskonnad ja ma arvan, et rahvas sai täna mängu täie raha eest,“ sõnas Rakvere peatreener Andres Sõber Delfi TV eetris. „See ühtekuuluvustunne eriti enne eelmist võõrsil mängu Pärnuga sai otsustavaks. Kõik tegid südamega asja eriti Brandis Raley-Ross ja Juris Umbrasko, kes motiveerisid teisi ka,“ lisas ta.

Teist poolaega alustas agressiivsemalt KK Pärnu, kes tegi 11:1 vahespurdi, minnes esimest korda kohtumise jooksul juhtima. Hoida pärnakatel eduseisu ei õnnestunud, kuna Reinar Hallikul ja Brandis Raley-Rossil olid teised plaanid. Nende juhtimisel haaras Tarvas taas liidripositsiooni enda valdusesse, juhtides enne otsustavat kümmet minutit 59:55. Viimasel veerandil pärnakad üritasid küll mängu enda kasuks pöörata, kuid kaugemale punktist nad enam ei jõudnud. Tarvas võitis kohtumise lõpuks napilt 75:71.

„See kord nii.. Anname vastasele au. Mängisid selle närvilise mängu hästi ära täna. Olen oma meestega rahul, tulid neljandast mängust auga välja ja andsid täna endas kõik ja võitlesid sõnas Pärnu treener Heiko Rannula. „Meil jäi puudu sellest, et me ei ole piisavalt palju selliseid mänge mänginud. Mehed väristasid kõvasti. Ütlen kokkuvõtteks, et võime selle hooaja ja meeste mänguga rahule jääda,“ jäi ta siiski positiivseks.

Tarva skoori eest hoolitsesid peamiselt kolm meest – Reinar Hallik, Brandis Raley-Ross ning Jan Span, kes tõid vastavalt 21, 19 ja 18 punkti. Pärnakate poolelt tõid Sandis Silavs 18, Nemanja Miljkovic 15 ning Silver Leppik ja Renato Lindmets 12 punkti.