Vooru MVP - Georgios Printezis (30a-202cm)

Euroliiga: vaid Barca-OLY paaris on seis viigis (mängud taas juba homme)

19.04.2015

Euroliiga veerandfinaalseeriates näitas kahes esimeses kodumängus kõige paremat minekut kahtluseta Moskva CSKA, kes pani Ateena Panathinaikose parterisse piltlikult öeldes avaminuti lõpus. Ka Istanbuli Ülkeri kaks võitu tiitlikaitsja Tel Avivi Maccabi üle olid muljetavaldavad.

Kuidagi konarlikult käivitus mõlemas kodumängus ühe favoriidi Madridi Reali diisel Istanbuli Anadolu Efese vastu. Avamängus juhtis Efes teisel veerandil 11 punktiga, teise mängu 27. minutil aga koguni 17 punktiga... Ometi läheb Real Istanbuli 2-0 eduseisus.

Vaid ühes paaris on seis 1-1. Olympiacos viigistas reedel Barcelonas veenvalt seeria, heastades avakohtumise 16-punktise kaotuse kindla 13-punktise võiduga võõras saalis, sundides Barca pinki käega peast haarama. Barcale ei antud kodus ahistava pressiga mingit šanssi.

CSKA-PAO teine mäng lõppes 100:80 (47:35). CSKA tabavus oli taas hämmastav – kahesed 69 %, kolmesed täpselt nagu esimeseski mängus 27/14 ehk 52 %. Sonny Weems oli seekord resultatiivseim 20 punktiga (12/8), Andrei Kirilenko viskas 16, Nando De Colo 16+4rs, Saša Kaun ja Manuchar Markoišvvili lisasid 9 silma.

PAO poolel tõi Vasilis Charalampopoulous 14 p (visked 5/5), Nikos Pappas ja James Gist lisasid 13, Antonis Fotsis 12+5+2, Esteban Batista 10+4+2 ja Vladimir Giankovits 10 p.

„Armee Spordiklubi“ tabavus kahes esimeses mängus oli: 2p 66 %, 3p 52 % ning vv 85 %. Ka tühjas saalis oleks sääraseid numbreid saavutada väärikas tulemus, kasutades kolleegi Raido Ringmetsa väljendusviisi.

Ülker-Maccabi teine mäng lõppes 82:67 (50:34). Seekord tegi Ülker asja esimesel poolajal selgeks, laud neile lõpuks 43-29, korvisöödud 20-13. Mõlemat mängu jälgis pea täismaja - 13 000 poolehoidjat.

Andrew Goudelock tõi parimana võitjaile 19 p, Semih Erden sai kirja 12+6lp, Nojan Bogdanovic 11+5+2, Nemanja Bjelica 9+15+3, Nikos Zisis 7+2+4, Emir Preldzic 7+4rs, Jan Veselu 6+8lp.

Maccabi poolel: Jeremy Pargo 16+3+4, Brian Randle 13+5+4, Nate Linhart 12+5 (6/5), Sylven Landesberg 11 p ja Devin Smith 7+2+2 (hooaja keskmised Smithil 15,3+6+2,5, ses seerias siiani 8,5+3+1,5).

Real-Efes teine mäng lõppes 90:85 (37:45). Real asus ette 9:2, kuid kolmanda veerandi 27. Minutil, nagu öeldud, oli kaotusseisus 45:62. Seejärel tabas olümpiavõitja Andres Nocioni aga kolm korvi järjest ning tõi Reali mängu tagasi. Viimaks võttis Real jõuga oma. Laud Efesele 40-26, pallikaotused aga Reali poolt vaadates 11-16.

„Mängisime ühe hooaja parimatest mängudest, sama tegi meil ka Heurtel. Kuid sellest Reali alistamiseks ei piisanud. Meie eesmärk on kodus seeria 2-2 viigistada,“ sõnas Efese peatreener Dušan Ivkovic.

Sergio Llull tõi 18+3+12, Rudy Fernandez 15+2+7, KC Rivers 14, Sergio Rodriguez 11 ja Nocioni 10 p. Kaotajate edukamad olid: Nenad Krstic 23+6+2 (10/7, vv 11/9), Thomas Heurtel 16+6+15, Cedi Osman, Stratos Perperoglou ja Dario Saric lisasid 11 silma, viimane ka 9 lp.

Barcelona-Olympiacose teine mäng lõppes 63:76 (25:35). Laud küll Barcale 36-33, kuid korvisöödud 7-20, ning tabavus OLY-le 51,5 vs 37 %.

Võõrustajaile tõi Juan Carlos Navarro 16, Ante Tomic 14+14+3, Tomaš Satoransky 8+5lp p. Kuid vaadakem edasi: Justin Doellman, Desahun Thomas, Bostjan Nachbar, Alejandro Abrines ja Mario Hezonja tabasid kambapeale vaid 15st ühe viske. Brad Oleson ei mänginud.

OLY poolel tegi vooru MVP väärilise etteaste Giorgios Printezis – 22+9lp (13/10), Vassilis Spanoulis sai taas hoo sisse, temalt 16 p ja 5 rs, Vangelis Mantzaris 12 p (3p 4/4), Othello Hunter 8+4lp ja Matt Lojeski 9+7+3.

Xavi Pasqual, Barca peatreener: „Nad panid meile peale säärase pressi, et surusid meie rünnaku olematuks. Teha mängu jooksul seitse resultatiivset söötu, see on katastroof... Võtmekuju täna muidugi oli Printezis, kelle vastu me rohtu ei leidnud.“

Giannis Sfairopoulos, OLY, omalt poolt: „Esimene mäng tegi meie egole haiget. Täna võitlesime algusest peale iga palli pärast ja see väljendus ka mängu käigus, skooris. Olen rahul oma meeskonnaga, väärisime 100 % seda võitu. Rõõmu teeb ka see, et Barca, kelle keskmine punktisaak hooajal on vist 86 punkti, viskas täna 63.“