Jerry Johnsonilt Astana võidumängus 18p+9lp

VEF playoffist väljas, kõik sõltub mängust Zeniit-Astana

19.04.2015

VTB Ühisliiga tänases esimeses ja meie jaoks kõige olulisemas mängus võitis Astana kodus Riia VEFi 79:78, olles seejuures veel poolteist minutit enne lõppu üheksa punktiga ees. Kas see on Kalev/Cramole hea või halb variant, on pisut vara öelda.

Astana oli kogu mängu dikteerivaks pooleks. 24. minutil juhtisid nad 51:41, 36. minutil 69:59 ning nagu öeldud, poolteist minutit enne lõppu - 78:69. Siis tabas Gerald Robinson esmalt kolmese, seejärel kahese ning Janis Timma lisas veel kaks silma, viigistades seisu 78:78-le.

Täpselt minut enne lõppu teenis Astana mängija Jerry Johnson vabavisked, millest realiseeris ühe. Sellele järgnevalt on protokollis vaid üks märge - 39.35 ei tabanud Robinsoni kahepunktiviset ning "game is over".

Rashid Mahalbasic tõi Astanale 21+10+3, Jerry Johnson 18+9rs, Anton Ponomarjov 15+8lp, VEFi poolel Gerald Robinson 22+7+6, Janis Timma 17+5+4, Mareks Mejeris 10+13lp.

Tabeliseis on nüüd selline: 8. Kalev/Cramo 13-17, 9.-10. Astana, VEF 12-17. Nagu teada, on Cramol VEFiga bilanss positiivne ja Astanaga negatiivne. Seega VEF enam Cramot ei ohusta, Astana aga küll. Astanal on jäänud pidada võõrsil kohtumine Peterburi Zeniidiga.

Zeniit paikneb 20 võidu ja 7 kaotusega neljandal kohal, kuid olukorra muudab segasemaks see, et Piiteri klubil jääb pidada veel kolm kohtumist. Neil on teoreetiline lootus kerkida kolmandaks (kolmas Kuban 21-7 ja ees mängud Volgogradi ja Minskiga) ning teoreetiliselt võib Zeniiti püüda Nižni-Novgorod (viies, 18-10, ees mängud Jenissei ja Nymburkiga). Õnneks pole Zeniit-Astana kohtumine kalendris viimane, sestap ehk on veel Piiteril sealt võitu vaja - kasvõi igaks juhuks. Kodus pealegi.

*       *       *

Enne kohtumist võttis Ühisliiga koduleht hinnangu ka Alar Varrakult, kes ütles:

"Võitjat ses paaris ennustada on väga raske. Kui ka tabelit vaadata, on ilmne, et tegu on kahe võrdse meeskonnaga. VEFi peamised trumbid on kiirrünnakud, kolmesed, tabamine üleüldiselt. Kui riialased lähevad hoogu, on neid pidurdada raske. Astana eelis on distsipliin, neil on ka viis-kuus kogenud mängijad eesotsas Jerry Johnsoniga, kel lasub ka peamine vastutus."

Ta lisas: "Usun, et võidab see, kes suudab määrata mängutempo ja dikteerida tingimusi väljakul. Annan 51-49 % eelistuse Astanale - nad mängivad kodus, pluss ärgem unustagem ajavahet (mäng algas Eesti ja Läti aja järgi kell 12 päeval), mis pärast raskeid lende ei tee VEFi elu kuidagi kergemaks, nagu ei teinud meilgi."