Kalev/Cramo alistas lisaajal TTÜ ja on poolfinaalist võidu kaugusel

18.04.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas jätkasid veerandfinaaliga TTÜ KK ning Kalev/Cramo. TTÜ juhtis enamuse mängust, kuid kalevlastel õnnestus kohtumine siiski lisaajale viia ning seal mäng ka võita 92:80. Nüüd on valitsev Eesti meister poolfinaalist ühe võidu kaugusel.

Esimene veerandaeg möödus küllaltki tasavägiselt. TTÜ oli kohtumiseks hästi valmis, kui kalevlased olid väikestes raskustes õige mängutempo leidmisega. Veerandi lõpuminutitel sai TTÜ hoo paremini sisse tehes 7:0 vahespurdi ja juhtides ühtlasi pisikesele pausile minnes 25:19. Teisel kümnendil jätkus mäng kodumeeskonna vedamisel. Kalev küll üritas oma kaotusseisu vähendada, kuid lähemalt kolmest punktist ei olnud nad võimelised jõudma. Poolajaks oli TTÜ eduseis taas veidi kasvanud, seisuks 44:37.

Teisel poolajal jätkus Heino Lille hoolealuste hea hoog. Taas tabas väike kramp kalevlasi, kes ei saanud kuidagi oma rünnakut ega kaitset korralikult tööle. TTÜ kasutas seda enda kasuks ära, tehes 9:0 vahespurdi ja kasvatades vahe 13-punktile. Seejärel ei jäänud Alar Varrakul üle muud, kui võtta time-out. Pärast seda oli Kalev kui uus meeskond, võideldi iga palli pärast ning enne neljandat veerandit oli vahe viigiline, seisuks 58:58.

Neljandal veerandajal oli mõlemal meeskonnal võimalus kohtumine enda kasuks kallutada. TTÜ mängis enamiku ajast kindlalt, hoides juhtohjasid enda valduses. Aga ka kalevlased ei olnud nõus lahinguta langema. Martin Dorbeku kaugvise viis neid 3-punktiga juhtima, kuid Kristjan Makke vastus samuti kaugviske näol viis mängu lisaajale. Lisaajal oli mäng aga täielikult kalevlaste kontrolli all, kes võitsid mängu lõpuks 12 punktiga 92:80.

TTÜ resultatiivsemad olid Kristjan Makke 26 ja Joonas Järvelainen 25 punktiga. Kahekohalise punktisummani jõudis ka veel Kiur Akenpärg, kes viskas 15 punkti. Kalevlaste poolelt tõid Rain Veideman 26, Keith Benson 23, Armands Škele 16 ning Gregor Arbet 10 silma. Benson korjas lauast lisaks 17 palli, tehes kaksikduubli.