Janar Soo

TYCO Rapla alistas Valga ja pääses Alexela KML-i poolfinaali

18.04.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas selgus täna teine poolfinalist, kui TCYO Rapla alistas võõrsil kindlalt Valga/Maks & Mooritsa 88:69, jõudes poolfinaali. Rapla ootab oma vastast paarist Kalev/Cramo – TTÜ KK, kus Kalev on hetkel peal mängudega 2:0.

Esimene veerandaeg kuulus kindlalt Raplale, kes alustas kohtumist enesekindlalt, tehes 16:0 vahespurdi ning lastes Valgal skoori avada kui mängu algusest oli möödas üle 5 minuti. Vahe jätkas kasvamist kuni veerandi lõpuni, mille järel juhtisid Aivar Kuusmaa hoolealused 32:8. Teisel veerandajal mängisid meeskonnad punktiliselt küll tasavägisemalt, kui Rapla esimesel kümneil minutil saadud edu püsis kindlalt ning pikemale puhkepausile mindi külalismeeskonna 50:27 vedamisel.

Teisel poolajal jätkus mäng Rapla juhtimisel. Valga mäng küll oli veidi aktiivsem, kuid Rapla kindlat minekut. Mehed ei lasknud oma jalga sirgu, vaid võideldi edasi ning enne otsustavat kümmet minutit juhtisid külalised 68:45. Viimase veerandaja võitis kokkuvõttes küll Valga/Maks & Moorits, kuid Rapla oli oma mänguvõidu juba varasemalt kindlustanud. Kohtumise lõpusireeni kõlades särasid tablool Rapla meeskonna 88:69 võidunumbrid.

Rapla poolelt oli heas hoos Janar Soo, kes viskas 18 punkti. Teda toetasid Martin Paasoja 15, Domagoj Bubalo 12 ning CJ Barksdale 10 punktiga. Valga heaks tõid Jurijs Aleksejevs 18, Reinis Strupovics 17 ning Kristo Saage ja Edgars Krumins mõlemas 12 silma.