Vaata otse: Tallinna Ülikool sõidab Tartusse revanši võtma

10.03.2020

Naiste korvpalli meistriliigas lähevad täna õhtul kell 19:30 vastamisi Tartu ja Tallinna ülikoolinaiskonnad. Esimese omavahelise kohtumise võitis Tartu 99:87.

Esimest kohtumist alustas paremini Janne Schamini juhendatav Tallinna naiskond, kes läks avaveerandi järel juhtima 26:22. Tartu võitis aga Anna Gret Asi vedamisel teise mänguperioodi 27:19 ja asus pikaks pausiks ette 49:45. Kolmanda veerandi teises pooles sai korraks punktilise eduseisu Tallinna Ülikool, kuid neljandiku lõpp kuulus selgelt tartlannadele, kes haarasid otsustava veerandi eel 77:68 juhtohjad. Ohtlikult lähedale pealinna naiskond enam ei jõudnudki.

Anna Grete Asi kogus võitjate parimana 34 punkti, 4 lauapalli, 6 resultatiivset söötu ja 5 vaheltlõiget. Tartu mängijad tegutsesid väga ühtlaselt kui Liina Vähi lisas 16 silma ja 11 lauapalliga kaksikduubli ning Eleriin Vaino arvele jäi 14, Belinda Lepmetsa kontosse kanti 12 ja Anna Jürissaar panustas võitu 10 punkti. Tallinna poolelt viskas Candice Warthen 20 punkti, Sofia Kosareva lisas 14 ning Annika Köster 13 silma ja 11 lauapalli.

Tallinna Ülikool mängis 5. märtsil ka G4S Noorteliiga naiskonnaga ning teenis 78:68 võidu.