NIKE/FIFAA/Sportland/Ballzy meeskond turniirivõitu tähistamas. Foto: Anneliis Annus.

09.03.2020

Laupäeval, 7. märtsil toimus Tallinnas Nord Cramo spordihoones järjekorras kuues Eriti Kõrgetasemeline Korvpalliturniir, millest võtavad osa Eesti Korvpalliliidu koostööpartnerid. Tipptasemel turniir kulmineerus NIKE/FIFAA/Sportland/Ballzy meeskonna triumfiga.

FOTOD!

Kaheksa meeskonna osavõtul toimunud võistlusel jagati meeskonnad kahte neljasesse alagruppi, kus mängiti läbi üks ring. A-alagrupi läbis puhaste paberitega Tallinna Linnavalitsuse meeskond, keda ootas ees kullamäng B-grupis võimutsenud FIFAA/Sportland/Ballzy vastu.

Kogu turniiri vältel kõrge klassiga mängu näidanud NIKE/FIFAA/Sportland/Ballzy ei jätnud finaalis midagi juhuse hooleks ning võttis 27:17 võidu. Võistkond mängis koosseisus Janno Viilup, Karel Kaljuste, Tõnis Uueküla, Martin Riik, Kardo Velberg, Joosep Tõnus, Saimon Moondu ja Magnus Ahuna.

Kolmanda koha mängus läksid vastamisi Kohtunikud ja Alexela. Võimsa füüsilise valmisolekuga silma paistnud kohtunikud suutsid tugeva Alexela tiimi vastu paremuse maksma panna ja viisid koju hinnalised pronksmedalid.

Viienda-kuuenda koha mängu ei toimunud, sest alagrupis viie mängijaga toimetanud G4S-i võistkond jäi ootamatult neljakesi ning kollektiivse otsusena anti Korvpall24 satsile loobumisvõit. Korvpallireeglite järgi tähendas see aga G4S meeskonna diskvalifitseerimist ja korvpalliajakirjanikud said kohamänguta kirja viienda koha.

Kuuenda koha nimel heitlesid kuni viimaste sekunditeni Eesti Korvpalliliit ja Delfi/Ekspress Meedia. Punktilise 28:27 võidu viisid koju Delfi esindajad.

Margus Vinnali nimelise vabaviskevõistluse rändkarika viis koju Maxim Tuul

Traditsiooniliselt toimus mängude vahel ka Margus Vinnali nimeline vabaviskevõistlus, kus osalejatel tuli minuti jooksul tabada võimalikult palju viskeid joonelt.

Eelvooru pani ennast kirja 23 täpsuskütti, kellest finaali otsustas turniiri peakohtunik Ants Eek lubada kaheksa meest.

Kvalifikatsiooni parimana kogus 17 tabavat viset Kohtunike meeskonda kuulunud Gregor Allik. Finaalis näitas aga kõige enesekindlamat minekut Maxim Tuul Korvpall24 meeskonnast, kes tabas samuti 17 vist. Teist ja kolmandat koht jäid 16 punktiga jaama Allik ja Kuldar Häätarõ. Margus Vinnal ja Kardo Velberg kogusid võrdselt 14 tabamust ning Reido Sepp ja Ivo Kitsing leppisid finaalis 13 tabamusega.

Margus Vinnali nimeline vabaviskevõistlus toimus EKKT raames kolmandat korda. Möödunud aastal tuli tšempioniks Henri Ausmaa, tema võitis võistluse koguni 19 tabamusega. Vinnali võiduskoor esimesel aastal oli kuulduste järgi 16, ametlik protokoll läks suure tõenäosusega võistluse järelpeol kaduma.

Eesti Korvpalliliit tänab kõiki osalejaid vapustava turniiri eest!