Audentese U13 tüdrukud saavutasid EGBL etapil Valgevenes teise koha ning kindlustasid pääsu superfinaali

19.02.2020

13.-16.veebruaril toimus tütarlaste EGBL U13 vanuseklassi II etapp Valgevene kuulsas suusabaasis Raubitsis. Turniiril osalesid lisaks Audentese Spordiklubi ja Rapla KK võistkonnale veel võistkonnad  Lätist, Venemaalt, Poolast, Valgevenest, Tsehhist.

Turniiri avamängus kohtusid Audentese tüdrukud  Ostarva võistkonnaga. Kui Tallinna etapil jäädi neile alla, siis seekord võideti üsna kindlalt - 54:36. Alagrupis võideti veel Pchyolki võistkonda Venemaalt 30:21 ja Liepaja võistkonda 54:47. Alagrupis saavutati 1. koht ning poolfinaalis mindi vastamisi Valmiera võistkonnaga. Kohe algusest panid Audentese tüdrukud oma paremuse maksma ja võit tuli tulemusega 53:40. Finaalmängu algus ei olnud meie tüdrukutele eriti edukas, kuid teisest poolajast asi paranes ja paar minutit enne lõppu jõudsime ka viigini. Vastased Pomerania võistkonnast olid siiski lõpus kindlamad ja Audentesesl tuli võtta 38:44 kaotus. Turniirilt tasuks tubli 2. koht ja pääs superfinaali.

Rapla kohtus turniiri avamängus Läti tiimi Valmieraga, kes pidi pronksimängus väga nappi kaotust tunnistama. Juhiti kolm veerandit ja seejärel lagunes Rapla mäng ja lõpptulemuseks 33:46. Ka 5.-6. koha kohtumine Tšehhi esinduse ŠBS Ostrava vastu oli lootustandev (25:37). Võidukalt lõpetati mängud korraldaja Minski Horizondi (30:16) vastu ja Moskva regiooni Pchyolki vastu (44:24).

Audentese poolelt valiti turniiri Allstar viisikusse Kayla Frier.