Tartu Ülikool/Kalev. Foto: Janeli Lilleallik.

Tartlannad lõid kolmandat päeva tuuritanud Vilniuse selili

10.02.2020

Tartu Ülikool/Kalevi korvpallinaiskond teenis Douglas Balti liigas võidulisa kui alistas koduväljakul Vilniuse tulemusega 78:71 ja tagasid pääsu veerandfinaali. Kaks päeva varem olid tartlannad samale vastasele kaotanud 51:68. Laupäeval alistas Vilnius Tallinna Ülikooli 87:73, kes jääb seetõttu kohamängudelt eemale.

Kohtumine algas Tartule keeruliselt kui avaveerandi järel jäädi 11:23 kaotusseisu. Anna Gret Asi vedamisel jõuti poolajaks juba 7 punkti kaugusele (36:43) ja viigini jõuti kolmanda veerandi keskel (52:52). Leedulannad rebisid korraks veel kuue punktiga ette, kuid viimasel mänguperioodil Toomas Liivaku juhendatavad midagi juhuse hooleks ei jätnud - neljas veerand võideti 23:13 ja kogu kohtumine 78:71.

Skoorimise eest vastutasid enim Anna Gret Asi ja Elerin Vaino, vastavalt 32 ja 27 punktiga. Viimane tabas koguni 7 kaugviset. Anna Jürissaar lisas kaheksa silma. Vilniuse naiskonna parim oli Gabrielė Šulskė 15 punktiga.

Tartu paikneb turniiritabelis hetkel 5 võidu ja 9 kaotusega viiendal positsioonil, Tallinna Ülikool asub 4 võidu ja 10 kaotusega kuuendal real. Eliitdivisjonis on mängida jäänud veel ainult üks põhiturniiri kohtumine Riia TTT ja RSU vahel (12.02). Kuna RSU-l on juba viis võitu kirjas tähendab see seda, et TLÜ naiskond jääb tänavu kohamängudelt eemale.

Turniiritabeli kaks esimest, TTT ja Vilnius, pääsevad otse Final Four turniirile. Veerandfinaalides kohtuvad tartlannad Kaunase Aistesega, poolfinaali pääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes. Esimene kohtumine peetakse 20. veebruaril Tartus. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Lipeaja ja RSU.