Täna Delfi TV-s: Kas Pärnu teeb täna ajalugu?

17.04.2015

Reedel jätkub Alexela Korvpalli Meistriliiga play-off Pärnu Spordihallis, kus kell 18.00 lähevad vastamisi Korvpalliklubi Pärnu ja Rakvere Tarvas. Mängu on võimalik vaadata ka Delfi TV vahendusel. Seeriat juhib Pärnu 2-1 ning võidu korral pääsetakse poolfinaali, mis oleks klubi ajaloos esmakordne.

Veerandfinaalpaari esimene mäng möödus enamjaolt Pärnu eduseisus, kuid nagu Pärnu treener Heiko Rannula ise ütles, siis ta pidi viimasel veerandil andma põhimeestele puhkust, mis andis võimaluse Tarvale. Andres Sõbra hoolealused tegid marulise viimase veerandi, võites selle 27:13 ja terve mängu 87:77.

Seeria teine mäng kulges sarnaselt esimesele mängule aga Pärnu ei lasknud Tarval viimasel veerandil kordagi tulla 4 punktist lähemale pärast 12-punktilist eduseisu enne neljandat veerandit. Kohtumine lõppes KK Pärnu 75:66 võiduga.

Kolmas mäng Tarva kodusaalis järgis eelneva kahe mängu stsenaariumit: mängu alustas paremini Rakvere, Pärnu toibus aga ja võitis esimese veerandi ja ka poolaja. Kolmandal veerandil kulges mäng Pärnu eduseisus ning kuigi viimasel neljandikul hakkas Pärnu kätt väristama ei suutnud Tarvas mängu enda kasuks pöörata. Mäng lõppes 90:80 KK Pärnu võiduga. See tähendab, et seeriat juhib KK Pärnu, kellel on suurepärane võimalus lõpetada seeria ära oma koduväljakul.

KK Pärnu on mänginud terve play-off seeria väga ühtlaselt, kedagi üksi on raske välja tuua. Suurim skoorija on senimaani olnud Sandis Silavs, 15,3 punktiga mängust, kes on ka parim söötude andja 5,7 resultatiivse sööduga. Kõige rohkem on lauapalle saanud Renato Lindmets, keskmiselt 5,3 mängust. Kuigi ühtegi nii otsest liidrit tiimil pole, siis võistkond on kannatanud kui mängu on tulnud vahetusmängijad.

Rakvere Tarvas vaieldamatu liider on Brandis Raley-Ross, kes on senimaani visanud keskmiselt 24,7 punkti mängust ning andnud 3,7 resultatiivset söötu. Märkimata ei saa jätta ka Reinar Halliku panust 16,7 punktiga. Lauas on Rakvere poolel valitsenud David Haughton 9,3 lauapalliga.

Juhul kui Tarvas täna seeria viigistab, toimub otsustav viies mäng pühapäeval Rakvere spordihallis.

KK Pärnu jaoks tähendaks poolfinaali jõudmine esmakordselt nelja hulka jõudmist. Rakvere Tarvas jäi viimati nelja parema hulgast välja hooajal 2008/2009 kui veerandfinaalis kaotati TTÜ-le. Tol hooajal mängisid pronksile TTÜ ja Valga.