Domagoj Bubablo

TYCO Rapla on ühe võidu kaugusel poolfinaalist

16.04.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas kohtusid veerandfinaali raames läksid kolmandat korda vastamisi TYCO Rapla ning Valga/Maks & Moorits. Rapla võttis kodusaalis napi 65:61 võidu ning on sellega ühtlasi poolfinaalist veel ühe võidu kaugusel.

Kohtumist alustas paremini Valga, kes tabas kiirelt kaks kaugviset. Nende edu ei jäänud aga püsima, vaid iga minutiga muutus mäng aina kinnisemaks. Esimese veerandaja järel oli seis viigis 16:16. Teisel kümnendil jätkus tõusude ja mõõnadega mäng mõlemalt poolelt. Algul tabas 7 järjestikust punkti Valga, taastades oma eduseisu. Aivar Kuusmaa hoolealused aga tegid sellest omad järeldused, haarates kohtumise initsiatiivi ja juhtides poolajaks omakorda 10 punktiga, seisuks 39:29.

Teisel poolajal pooled taaskord vahetusid. Rapla ei leidnud rünnakul enam loogilisi lahendusi, kui Valga seevastu oli oma enesekindluse taastanud. Kolmanda veerandaja järel oli seis meeskondade vahel taas viigiline 47:47. Kuigi Rapla haaras juhtimise viimase kümnendi algul enda kätte, ei olnud Valga veel sellega löödud. Võideldi jõudsasti kuni lõpuminutite, kuid kodumeeskond jäi siiski peale 65:61.

Üleplatsimees oli Rapla poolelt Domagoj Bubalo, kes viskas 20 punkti. Martin Paasoja lisas 14 ning Rait Keerles 10 punkti ja 10 lauapalli. Valga resultatiivsemad olid Reinis Strupovics 18 ja Kristo Saage ning Jurijs Aleksejevs 11 silmaga.