Audentese SK U16 võistkond. Fofo: Andre Evestus.

Nädalavahetusel toimub Tallinnas EYBL-i U16 eliitdivisjoni turniir

15.01.2020
Eeloleval nädalalõpul, 17.-19. jaanuarini toimub Tallinnas Siili Palliklubis esinduslik noormeeste Euroopa Noorte korvpalliliga U16 vanuseklassi eliitdivisjoni turniir. Lisaks kahele Eesti klubile – Audentes SK ja TalTech KK – on kohal Poola, Venemaa, Ukraina ja Läti võistkonnad.

Novembris Vilniuses peetud EYBL-i esimese etapi lõpetasid nii Audentes kui TalTech ühe võiduga. Audentes alistas Vilniuse SKM Lionsi lõpusekundi kolmesest 53:50, TalTech sai jagu turniiritabeli punasest laternast BS Riga võistkonnast 47:37.

Kodusel turniiril loodavad mõlemad Eesti klubid kopsakamat võidulisa ja miks mitte konkureerida turniirivõidu nimel. Igal võistkonnal on turniiril viis mängu, kaks reedel, kaks laupäeval ja üks pühapäeval. Mänguaja pikkus 4 x 8 minutit.

Tallinnasse saabuvatest välisvõistkondadest on hooaja avaetapi järel parimal tabelikohal Venemaa tippklubi Krasnodari Lokomotiv Kubani järelkasv, kellel on viiest mängust neli võitu.

Eesti meistrivõistlustel täiseduga liidrikohta hoidev Audentes jäi Vilniuse etapil Lokomotiv Kubanile alla tasavägise heitluse järel 45:54. Kolm minutit enne kohtumise lõppu oli seis viigis 45:45, ent lõpp läks vastaste kätte.

TalTech kohtub VTB liiga meeskonna järelkasvuga algaval turniiril, täpsemalt pühapäeval.