-BC Kalev/Cramo | Foto: Mikus Kļaviņš

Kalev/Cramo teisel korral Ventspilsile vastu ei saanud

14.01.2020

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus teisipäeval üks mäng, milles BC Kalev/Cramo võõrustas mullust ühisliiga võitjat BK Ventspilsi, keda käimasoleval hooajal oldi juba ka 86:85 võidetud. Teises omavahelises kohtumises oli aga Läti klubi selgelt parem ja võttis Kalev/Cramo üle kindla 18-punktilise võidu.

BC Kalev/Cramo - BK Ventspils 77:95 (21:23, 16:29, 25:27, 15:16)

Kohtumine algas oodatult tasavägiselt, kui avaveerandi keskpaigas oli Ventspils 11:8 peal. Külalised pääsesid ka 20:15 ette, aga Kristjan Kitsing tabas kaugelt ja Sten-Timmu Soku kolme tabatud vabaviske järgselt lõppes veerandaeg 21:23. Kitsingu vabavisetest pääsesid kalevlased teise veerandaja alguses 24:23 juhtima, kuid seejärel tegi Ventspils koguni 16:2 spurdi. Kyle Vinales tõi lähiviskest võõrustajad korra üheksa punkti kaugusele, ent vastased sammusid järk-järgult eest ära ning poolaja viimasel sekundil oli Maris Gulbis veel täpne, millega kujunes puhkepausiks seis 52:37 külaliste poolt vaadatuna.

Kolmanda veerandaja alustuseks tegid kalevlased 4:0 spurdi, millele Ventspils vastas kahe kaugviskega. Kodumeeskond oli siiski uut hingamist leidnud, kui Vinales ja Martin Dorbek aitasid vahe vähendada kümnele punktile ning Tanel Kurbase vabaviske järgselt oli seis 60:67. Kolme minutiga õnnestus Ventspilsil teha 12:2 spurt ja nii algas viimane neljandik ikkagi Läti klubi 17-punktilisest eduseisust. Nelja järgneva minutiga suutis Kalev/Cramo tulla 13 punkti kaugusele, aga Ryan Shanahan Luther ning Janis Kaufmanis olid otsustavatel hetkedel täpsed ja 15 punktist kodumeeskond enam lähemale ei pääsenudki.

Visketabavuses jäi Ventspils 59%-41% peale ning lauavõitlus võideti 39:26 (ründelaud 12:10 Kalev/Cramole). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 15:14 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Ventspilsil 15:9.

Janis Kaufmanis tõi võitjate parimana 18 punkti. Timothy Neocartes Shorts II ja Marcis Vitols jõudsid mõlemad 13 punktini ning Ryan Shanahan Luther lisas 12 punkti ja võttis 7 lauapalli.

Kyle Vinales viskas Kalev/Cramo eest 27 punkti. Michael Finke lisas 14 ja Sten-Timmu Sokk 11 silma. Kristjan Kitsing järgnes 9 ja Martin Dorbek 7 punktiga. Mängus ei teinud vigastuste tõttu kaasa Aigars Škele, Janari Jõesaar ja Martin Paasoja.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära kolmapäeval, 15. jaanuaril, kui taas on võistlustules BC Kalev/Cramo ja koduplatsil võetakse vastu Latvijas Universitate. BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab samal ajal BK Liepajat ja BK Ogre kohtub VALMIERA GLASS VIA-ga