Keith Bensonilt täna 18+8lp

Cramo kaotas Kaasanis suurelt (konkurendid paraku võidukad!)

15.04.2015

Kalev/Cramo lõpetas täna VTB Ühisliigas põhiturniiri, kui pidi võõrsil tunnistama Kaasani Unicsi 90:68 (50:37) paremust. Küüdis püsiti esimese veerandi jagu - 19:19, poolajaks jäädi taha juba 37:50. Täna on mängus ka mõlemad Kalevi lähikonkurendid

Avaveerand jäi niisiis 19:19, kuid kohe teise neljandiku alguses tegi Uniks suure spurdi, mis oli suuresti Curtis Jerrellsi teene, lisaks kasutas Jevgeni Pašutin ses kohtumises palju venelasi, kes muidu niipalju mänguaega ei saa.

Teisel poolajal Kalevil enam mängu tagasi tulla ei õnnestunud ning 22-punktiline kaotus oligi tõsiasi. Kalev/Cramo hoiab endiselt Ühisliigas kogutud 14 võidu ja 16 kaotusega kaheksandat kohta, mis tagaks ühtlasi ka pääsu playoff'i. Et Kalev täna kaotas, tuleb nüüd hoolikalt jälgida, mida teevad lähijälitajad Riia VEF ja Astana viimases kolmes mängus.

Alar Varrak sõnas Delfile: „Teisel veerandajal sai Kaasan väikese edu sisse, kusjuures meil läks mäng kuidagi kergelt käest ära. Lasime vastasel liiga palju visata. Kaasan sai enesekindluse kätte ja siis on neid raske pidurdada. Üritasime küll, kuid väga ei õnnestunud.“

Varrak lisas: „Kaheksa päeva, kolm mängu, lisaks pikad lennud… See pole turismireis, aga mis seal nuriseda, säärane Ühisliiga juba kord on.“

Võistkondlikult jäi Cramo alla kõigis peamistes parameetrites: laud Uniksile 44-35, korvisöödud 27-14, pallikaotused 10-11. Kahepunktivisked Uniksile 59 vs 47 %, kolmesed 37 vs 23 % (Kalevil 30/7), vv 71 vs 65 %.

Individuaalselt. Valeri Lihhodei tõi Kaasani kasuks 26 punkti (14/10+vv 4/4), Jerrells 13+4+4, Pavel Antipov 12+6+4 ja D'or Ficher 10+6+5. Kalevi poolel: Rain Veideman 17+4+2 (visked täna 13/6), Keith Benson 18+8lp (11/7), Erik Keedus 9+4lp (3p 6/3), Scott Machado 8+2+3. Gregor Arbeti päev täna polnud - 2p (kolmesed 7/0).

TÄIENDATUD! Hetkel on VEFil kirjas 11 võitu ning 16 kaotust ja Astanal 10 võitu ning 17 kaotust. Korra kohtuvad Kalevi rivaalid ka omavahel. Täna mängib VEF kodus Saraatovi Avtodoriga (lõppes Läti klubi 100:82 võiduga) ning Astana võõrsil Samaara Krasnõje Krõljaga (lõppes kahjuks, kuid oodatult Astana 72:50 võiduga)). Hoiame neil mängudel silma peal ja toome õhtu jooksul siin ära ka tulemused.