-Sten Olmre | Foto: Siim Semiskar

Olmre ja Järveläinen vedasid TALTECH-i lisaajal võidule

28.12.2019

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäevases viimases mängus alistas TALTECH võõrsil lisaajal kahe punktiga VALMIERA GLASS VIA.

VALMIERA GLASS VIA - TALTECH 104:106 (24:19, 32:24, 17:24, 25:31, 6:8)

Valmiera läks kohtumist 16:9 juhtima ja avaveerand võideti viie punktiga. Valtervs Veverise kaugviskest oli kodumeeskond teise veerandaja alguses 35:24 ette pääsenud ja peagi kasvatas Edmunds Elksnis edumaa 19-punktiliseks. Eric Schmalzi ja Leemet Böckleri kaugvisetest vähendas TALTECH kaotusseisu 37:50 peale ja poolajaks jäi vahe samuti 13-punktiliseks. Kolmanda veerandaja alguses Valmiera veel dikteeris mängu, aga seisult 60:49 tegi TALTECH 15:3 spurdi, mille sisse jäi Sten Olmre, Schmalzi ning ka Gregor Arbeti tabatud kaugvise. Juhtima siiski ei suudetud minna ning viimane neljandik algas Valmiera 73:67 eduseisust.

Böckleri kahest järjestikusest kaugviskest oli TALTECH 6.44 enne lõppu jõudnud 80:80 viigini, aga pärast Roberts Krastinši realiseeritud vabaviskeid oli Valmiera kolme minuti möödudes 94:87 ette pääsenud. Böckleri, Oliver Metsalu ja Olmre korvidest suutis TALTECH taas viigini jõuda ja kuigi Klavs Dubults viis 39 sekundit enne lõpuvilet omad 98:96 juhtima, sai Metsalu jällegi olulisel hetkel korvi kirja ning järgnes lisaaeg. Valmiera oli järgnevate minutite jooksul raskustes, sest kolme minutiga ei saadud ühtegi punkti ning TALTECH oli 106:98 eduseisu haaranud. Kodumeeskonnal siiski õnnestus 6:0 spurt teha ja kui mängida jäi kolm sekundit, sai Krastinš veel ka kaugviske teele saata. See aga ei tabanud ning TALTECH sai raske võidu.

Visketabavuses jäi Valmiera 52% - 47% peale. Lauavõitlus oli 40:40 (ründelaud 14:11 TALTECH-ile). Korvisööte andis TALTECH rohkem 26:25 ja pallikaotuseid tegi rohkem Valmiera 16:13.

Sten Olmre viskas TALTECH-i eest 20 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 11 korvisöötu ning 20 punkti ja 5 lauapalli sai kirja Joonas Järveläinen. Leemet Böckler lisas 18 silma ning Oliver Metsalu lisas 15 punkti, 11 lauapalli ja 5 korvisöötu. Sander Viilup järgnes 13 ja Eric Schmalz 10 punktiga.

Edmunds Elksnis oli Valmiera resultatiivseim 28 punkti ja 8 korvisööduga. Klavs Dubults tegi kaksikduubli 26 punkti ja 12 lauapalliga ning Valters Veveris lisas 18 punkti ja 7 lauapalli. Roberts Krastinš kogus 16 punkti, 5 lauapalli, 8 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära juba pühapäeval, 29. detsembril, kui BK Liepaja võõrustab BC Kalev/Cramot ja seni vaid võite tunnistanud BK Ogre ning Riia VEF on omavahel vastamisi.