Tartu naiskond naases pronksiseerias võidukursile

Tartu Ülikool murdis viimase veerandiga Noortekoondise (täiendatud)

14.04.2015

Naiste Eesti meistrivõistluste esimeses pronksimängus jätkus põnevust viimase minutini. Lõpuks pidi pea terve kohtumise õrnas eduseisus püsinud Audentese SG/Noortekoondis tunnistama Tartu Ülikooli 51:45 paremust.

Avaveerand lõppes 11:11 ning poolaja lõpusekundeil viigistas Mirjam Nikolai Tartu poolelt seisuks 24:24. Kolmandal veerandil pääses Audentes mitut puhku 4-5-punktiga juhtima. Kolmas veerand lõppes Noortekoondise 37:35 eduseisul.

Olgu etteruttavalt öeldud, et Audentese üks liidreid Marie Roosalu tõi oma viimased punktid (ehk 13 kokku) mängu 26. minuti lõpus. Neljandal veerandil, 33. minutil tegi ta pärast pallikaotust ebasportliku vea (teise) ning pidi platsilt lahkuma. Seejärel tegidki tartlased -  Nikolai, Kadri Uiga, Nele Laurimaa 10:0 spurdi ja juhtisid neli minutit enne lõppu 49:39.

Noorte auks tuleb öelda, et sel hetkel ei murdutud. Kadri-Ann Lass seisis mitut puhku vabaviskejoonel eksimatult ning Kai-Brith Kalda vähendas 1.07 enne lõppu kaotusseisu 45:49-le. Kuid pärast mitut mõlemapoolset eksimust oli Kaiti Vasiljeva TÜ poolel see, kes mängu saatuse 37 sekundit enne lõppu keskpositsioonilt ära otsustas - 51:45.

"Meil oli ka lõpus šanss, aga panime alt mööda," sõnas Jaanus Levkoi. "Muidu aga hoidsime kindlat rütmi ja kaost platsil ei tekkinud. Mis mulle aga oma tüdrukute juures ei meeldinud eiole, oli meie rünnak. Tartus peame seda poolt parandama, alla andnud me veel ei ole."

Võistkondlikult: laud Audentesele 39-32, korvisöödud 6-9 Tartu kasuks, pallikaotused 22-15 noorte poolt vaadates. Keskpositsioonivisked 29 vs 36 %, kolmesed 20 vs 6 % (ehk Audentesel 10/2, Tartul 17/1), vabavisked 84 vs 64 %.

Individuaalselt: Lass tõi Noortekoondise edukaimana 16p+8lp (visked 20/5, vv 5/5), Roosalu 13+7+2, Kalda 5+12+2, Sandra Tael 6+5lp; TÜ kasuks tõi Nikolai 21+6lp (vv 14/13), Uiga 12+9+3, Vasiljeva 5+4+3. Murtud ninaluuga aitas naiskonda 23 minutit ka Janeli Lilleallik (2+4lp).