Devin Smith, tiitlikaitsja Maccabi liider

Euroliigas algavad täna veerandfinaalid

14.04.2015

Kahe mänguga neljast tehakse täna algust Euroliiga veerandfinaalseeriates. Final Four'i, nagu ikka, pääseb kolme võiduga. Vähemalt kolmes paaris võib oodata võrdsete heitlust. Esimesi mänge VS Baltic kava kohaselt ei näita.

Basket.ee võib muidugi ka komistada eelmises lauses välja öeldud ennustuse otsa, sest samahästi võib näiteks CSKA Panathinaikosega "heal juhul" sotid üsna kiiresti selgeks teha, samas kui Real võib äkitselt Dušan Ivkovici Anadolu Efesiga hätta sattuda... Kogemused loevad. Mine tea.

Kui siin erineval pool tänavust Euroliiga võitjat ennustati, käisid kõige enam jutust läbi CSKA, Reali ja kohati ka Ülkeri nimi. Ometi, keegi ei maininud eriti Kreeka titaane, kellest Olympiacosel Barcelona vastu on ka küllalt suur šanss ennast Final Four'i pressida. PAO-l CSKA vastu saab kindlasti olema keerulisem.

CSKA-PAO

Täna kell 20 on esimeses paaris vastamisi Moskva CSKA ja Ateena Panathinaikos. Euroliiga koduleht on välja rehkendanud, on 30 korda on nad ses sarjas omavahel kohtunud ning seis on täpselt tasa - 15-15.

Ka mullu pidasid meeskonnad veerandfinaalis viiemängulise seeria, kust "armeelased" väljusid 3-2 võiduga. CSKA on tänavu liiga tipp ja parim 20 võiduga 22st mängust, lisaks 87,8 punktiga Euroliiga resultatiivseim meeskond.

PAO on saanud viimasest seitsmest mängust seevastu viis kaotust. Liigas ollaks üheksa tabava kolmesega mängus aga näiteks teisel kohal. Vahegrupiturniiri ajal jõudis PAO tulla ka Kreeka karikavõitjaks.

Ülker-Maccabi

Täna kell 21 alustavad seeriat Istanbuli Fenerbahce Ülker-Tel Avivi Maccabi. Türgi liiga liidri jaoks on see esimene kord seitsme aasta jooksul nii kaugele jõuda, ju siis oli selleks vaja Zeljko Obradovici. Lisagem, et Ülker pole Maccabit võitnud alates 2004. Kui ka nüüd, vähemasti seerias korda-kaks Ülker seda teha ei suuda, on küll midagi pildil valesti.

Maccabi, tiitlikaitsja, on kogu hooaja jooksul muutunud tihedamaks ja võidujanusemaks. Olgugi et väikeste tagasilöökidega. Näiteks kodune etteaste neil Zalgirise vastu, mille nad küll võitisid, eriti hästi välja ei tulnud. Samas on nad leidnud väärt liidri Devin Smithi näol, kes kolmes viimases mängus visanud keskmiselt 21 punkti.

*       *       *

Kolmapäeval on vastamisi Real-Anadolu Efes ja Barcelona-Olympiacos. Viimane on paar, mida korvpalliasjatundjad peavad veerandfinaalidest ehk tasavägiseimaks.

Barca sai vahegrupi lõpus kaheksa võitu järjest, kaotades aga näiteks nädalavahetusel 79:91 võõrsil koduliigas Realile. OLY on paras pähkel kõigile, eriti kui nüüd Vassilis Spanoulis ja Ko on terved ning märkida tuleb ära ka nende liiga parim kaitse - vastased viskavad neile 71,6 p.