Rait Keerles

TYCO Rapla viigistas veerandfinaalseeria

13.04.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas kohtusid teises veerandfinaalkohtumises Valga/Maks & Moorits ning TYCO Rapla. Rapla oli eelmisest mängust omad järeldused teinud, võites selle mängu kindlalt 84:67.

Kohtumise esimene veerandaeg möödus tõusude ja mõõnadega mõlemalt poolelt. Kui alguses sai paremini oma mängu käima Valga, siis veerandi teises pooles oli kindlam juba Rapla, kes oli saanud pisikesele pausile minnes 19:16 eduseisu. Teisel kümnendil jätkus mäng külalismeeskond Rapla vedamisel. Valga ei olnud ka veel alla andnud, püsides kindlalt külaliste kannul. Tänu Rait-Riivo Laane ja Rait Keerlese vabavisetele oli Rapla poolajaks ees 43:35.

Teisel poolajal läks Rapla veelgi paremasse hoogu, tehes kolmanda veerandaja keskel 8:0 vahespurdi, kasvatades oma eduseisu esimest korda kohtumise jooksul üle 10 punkti. Valga aga ei olnud veel oma viimast sõna öelnud, vähendades taas oma kaotusseisu ning kolmanda veerandaja järel oli külalismeeskond peal 59:51. Viimasel veerandil Valga väsis ja Aivar Kuusmaa hoolealused võtsid kohtumise lõpus kindla 84:67 võidu.

Rapla poolelt oli heas hoos vanameister Rait Keerles, kes viskas 22 punkti ja võttis 12 lauapalli. Rait-Riivo Laane lisas 16, Martin Paasoja 15 ning Andre Pärn 10 punkti. Valga punktide eest hoolitsesid peamiselt kaks meest Reinis Strupovics ja Kristjan Evart, kes viskasid vastavalt 25 ja 16 punkti.