ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Kersti Sirel, kevad 2014

Kersti Sirel: meistrina finaali eel ja TLÜ klubist üldiselt

13.04.2015

Sel nädalal tehakse algust naiste Eesti meistrivõistlustel finaalseeriaga. Mullu mäletatavasti pakkus seeria emotsioone ja pinget maksimumi ehk viie mängu jagu ning lõppes Tallinna Ülikooli 3-2 võiduga Eclex/1182 Tallinna üle.

 

Kui enne Eesti-Läti Ühisliiga finaale tegime juttu 1182 Tallinna juhi ja mänedžeri Rando Reininguga, siis täna üks pisut varem peetud vestlus TLÜ treeneri ning kauaaegse eestvedaja Kersti Sireliga.

 

*       *       *

Kersti Sirel, peatreeneriametist taandunud, kuid endiselt, kui nii võib öelda , on ta „Peda“ au, mõistus ja südametunnistus.

Tema tänavune käik – tuua Moskvasse lahkunud Üllar Kerde asemele ennast treenerina eeskujulikult täiendanud Janne Rits. Muutus mängupildis ja suhtumises ning usk enese võimetesse ja medalisse kasvas jõuludest alates iga nädalaga kuni see lõpuks märtsi teises pooles Riias naiskonnale kaela riputati.

 

Varem polnud TLÜ Eesti-Läti Ühisliigas isegi poolfinaali jõudnud. Tunnustuseks oli kahtlemata ka Kerttu Jallai valimine Final Sixi allstari, samuti ajakirja Basketballi kuu parimaks valitud pallur kõigi eestlaste seast, kelleks sai samuti Jallai.

 

Tallinna Ülikooli staatus ja olulisus Eesti korvpallis?

Igal juhul on TLÜ Eesti naiste korvpalli jaoks oluline võistkond, väljund ja sümbol.

Mina olen TLÜga olnud seotud 1982. aastast. See on vaat et elutöö. (Kersti Sireli laused on üsna napid, mõtlikud, lõpetamata, justkui tahaks veel midagi lisada, aga... – toim.)

 

Tänavune hooaeg

Hooaeg tuleb edukalt ära lõpetada, siis saame rääkida kokkuvõtetest. Lõpetada tahame tiitliga Eestis, nagu mullu. Toetus ülikooli poolt on väga suur. Väga suurt ja tänuväärset tuge on osutanud oma tegevusega mänedžer Alina Põldsaar. Kui meie edusammud nii suured ei ole, ega siis keegi ei garanteeri, et toetus sama suureks jääb. Hetkel on seis selline nagu me lootsime.

 

Kas oleme tänavuste leegionäridega rahul? Vara öelda hetkel. Rahul olen sellega, et hooaja teises pooles on nad palju rohkem avanenud.

 

Tänavune hooaeg (oehh), see on olnud tõusud-mõõnad, Ameerika mäed.

 

Kas see on muutuste hooaeg või jääb nii nagu alati?

Ma ei tea. Mis mõttes alati? Oleme võitnud Eesti meistrivõistlustelt minu käe all 10 kulda ja vist 10 hõbedat. Kui võite Eesti MV-l silmas pidada, siis võiks jääda nii nagu on olnud viimased 25 aastat!

 

Kui lähtuda ülikooli toetusest, siis loodan, et sellel hooajal toimunud muutused jätkuvad ja võitude seeria täieneb! Pronksmedal äsja lõppenud  Eesti-Läti Ühisliigas on tunnustus meile kõigile ja peaks olema piisavaks motiiviks üheskoos jätkamiseks!

 

Treenerivahetus keset hooaega ja selle mõju võistkonnale

Üllar Kerde lahkumine Venemaale oli kahtlemata meile raske. Aga nagu ikka ja alati väidetakse - asendamatuid ei ole...

 

Me ei saanud oodata kevadet, et äkki saab ta siis appi tulla... Naiskonna tulemused ei olnud ka sel tasemel, millega me rahul oleks olnud ja mida lootsime.

 

Kui me poleks suutnud Jannet (Janne Rits, pildil, praegune TLÜ peatreener – toim.) ära moosida, ei tea, kuhu meie vanker oleks kulgenud.

 

(Mõtleb) Ma ei ole kiirete otsuste tegija, paljud teavad seda. Teadsin Jannet, tean tema pürgimusi, tema tahet. Tundus, et nüüd on õige aeg temaga rääkida. Et see on koht, kus ka tema saab ennast realiseerida. Viimasel ajal  oli tema ainus avalikkusest läbi käinud väljund ju U16 tüdrukute koondise peatreeneri amet. Kuid täna on seda Janne jaoks selgelt vähe.

 

BC Staris on Janne treenitavad nii tüdrukud kui ka poisid. Tema päev korvpallis algab koidukumas ja lõpeb siis kui trammid loksuvad pimeduses tühjusse.

 

Janne lõpetas mängijana, tõsi, alles kaks aastat tagasi. Ta oli siis veel enamvähem vormis, aga tekkis paus. Usun, et ta tegi õige otsuse lõpetamise kasuks.

 

Ometi läbis TLÜ „puhastustule“ ja sai läbi muutuste uueks, palju tugevamaks.

Ka enne seda me ei läinud otseselt lati alt läbi – me võitsime, keda hinnanguliselt pidime võitma - aga me ei teinud ka eneseületusi. Pärast jõule saime nagu uue hingamise ja saime jagu Merksist, 1182-st lisaajal. Algus Jannega oli raske, sest kohe tuli vastamisi minna  Läti kõige tugevamatega, võib vaid ette kujutada tema hingeseisundit.

 

Kas Janne Rits jätkab TLÜ eesotsas?

Meil on kokkulepe praegu hooaja lõpuni. Kuid ma näen ja väga soovin, et ta jätkaks, Mängijad usaldavad teda. Töötavat masinavärki pole tarvidust muuta, mitte mingil juhul.

 

Mis on TLÜ ja 1182 peamine vahe. Pean silmas mänguliselt?

1182 tugevus on nende pikem pink. Meil toetub mäng rohkem liidritele. Ma ei teagi, kumb see nüüd parem variant on, kõik on suhteline. Kuid väljakujunenud liidrid ei ole sageli halb variant... Ühel päeval üks, teisel teine.

 

Kerttu Jallai hooaja lõpp on olnud võimas

Mitte ainult skooritegijana  vaid ka kaitses ja lauas. Tema mängukindlus on meid paljuski nii kaugele viinud.

 

Mida omalt poolt veel lisada või kedagi tänada soovid seoses juba võidetud medaliga Riiast?

Treenerite tiimi kuulub veel Aleks Jairus ja alates jaanuarist füsioterapeut Kristo Vaino. Mõlemad on meie jaoks kuldaväärt mehed sõna otseses mõttes!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 12. august
Kristi Kallassalu (44)
Taavi Kangur (48)
Mare Krutta Nõmmik (59)
Mihkel Kurg (35)
Priit Pihelgas (48)
Nikolai Porhun (47)
Igor Solomkin (64)
Homme, 13. august
Juulika Hännile (35)
Aron Kuusik (28)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents