Varese fännidel oli täna põhjust rõõmu tunda

Kanguri vabavisked kindlustasid Varesele hädatarviliku võidu

12.04.2015

Ootamatult raskeks kujunenud lõpuga mängus kindlustasid Kristjan Kanguri kaks tabavat vabaviset Varesele seitse sekundit enne kohtumise lõppu võidu kodus tabeli punase laterna Caserta vastu 84:80.

Varese Openjobmetis võõrustas täna Itaalia meistriliigas tabeli viimast Caserta Pasta Reggiat. Kolmanda veerandi 15-punktine eduseis kuivas kaks minutit enne lõppu pärast Carleton Scoti kolmest ühele punktile – 76:75. Seejärel suutis Christian Eyenga korv taas Varese kolmega ette viia ent Scott kahandas vahe taas ühele.

Kanguri tund saabus mängu lõpus

Jõudis kätte eestlase tund. Minut enne lõppu korjas Kangur üles kaitselaua, misjärel Eric Maynor viis 41 sekundit enne lõpuvilet läbimurdega Varese ette 81:77. Eyenga sai veel korra vabaviskejoonele (2/1), kuid seejärel läks läbi rõnga taaskord Scotti kolmene – vahe 8 sekundit enne lõppu Varese kasuks 82:80 ning palli külje pealt Varesele.

Aut mängiti lahti Kangurile, kellele sekund hiljem tehti viga. Eestlane tabas mõlemad vabavisked – seisuks 84:80, mis Caserta võimalused väga teoreetiliseks muutis. Kolmene neil ei tabanud ja ka muud korraldada ei suudetud.

Pidada jääb veel neli mängu

Varese kasuks tõi Christian Eyenga 25+9lp, Eric Maynor 20+5+8, Craig Callahan 11 p ja Kangur 8+8+1 (visked 4/1, 3/1, 4/3). Caserta poolel tõi Scott 19+10lp, Dejan Ivanov 18+10lp ning Ronald Moore 7+5+8.

Varese vajas hädasti võitu, sest enne mängu asuti 8 võidu ja 17 kaotusega 16 klubi konkurentsis alles 14. kohal. Caserta klubi (5-20) oli kindlalt viimane. Pärast tänaseid mänge jagavad Orlando, Varese ja Avellino 12.-14. kohta, kuid Avellinol on varuks homne mäng Pistoiaga (11.). 15. on täna Trentole kaotanud Pesaro (7/19) ja 16. endiselt Caserta (5-21).

Varesel jääb pidada veel neli kohtumist: võõrsil Sassariga (4), kodus Orlandoga (12.), võõrsil Pistoiaga (11.) ja kodus Avellinoga (14.)