Sandis Silavs

KK Pärnu viigistas veerandfinaalseeria

12.04.2015

Korvpalliklubi Pärnu ning Rakvere Tarvas jätkasid pühapäeva õhtupoolikul Alexela Korvpalli Meistriliiga veerandfinaalseeriat. Pärnu võttis eelmise mängu eest kodusaalis revanši, võites mängu 75:66, viigistades ühtlasi ka seeria.

Mängu alustas kindlamalt Rakvere, kes sai kiirelt kerge algedu. Pärnu ei lasknud end sellest häirida ning kodupubliku toel saadi iga minutiga aina paremini ka oma rünnak tööle. Esimese veerandi järel oligi seis viigistunud 23:23. Teisel veerandajal oli aktiivsemaks pooleks omakorda Pärnu kes hoidis liidripositsiooni kindlalt enda valduses, visates pärast pisikest pausi Rakverele kiirelt 6 vastuseta punkti. Tarvas küll vähendas vahe hetkel 3-punktiliseks, kuid poolaja järel oli pärnakate edu taas kindlam, seisuks 45:35.

Teisel poolajal jätkus mäng Pärnu vedamisel. Rakvere proovis iga hinna eest oma kaotusseisu vähendada, kuid pärnakad olid eelmise mängu eksimustest teinud omad järeldused, hoides initsiatiivi kindlalt enda käes ja olles enne otsustavat kümmet minutit ees 61:49. Neljanda veerandaja algul tegi Tarvas veel 7:0 vahespurdi ja vahe meeskondade vahel kahanes hetkeks 4-punktile. Viimased minutid kuulusid taas pärnakatele, kes võitsid teise veerandfinaalkohtumise 75:66.

Pärnu poolelt hoolitsesid punktide eest peamiselt kuus meest, kes jõudsid kõik kahekohalise arvu punktideni. Nemanja Miljkovic ja Janis Vahter viskasid 12, Sandis Silavs ja Mihkel Kirves 11 ning Silver Leppik ja Robert Valge 10 punkti. Silavs jõudis ka kaksikduublini, jagades meeskonnakaaslastele 10 korviga lõppenud söötu. Tarva poolelt oli tavapärases hoos Brandis Raley-Ross, kes viskas meeskonna resultatiivsemaina 20 punkti. Reinar Hallik lias 16 ning Mario Paiste 12 silma.