Avtodor kindlustas Kalevi arvelt seitsmendat kohta

Kalev/Cramo kaotas Saraatovis suurelt ja jääb lootma konkurentide libastumisele

12.04.2015

VTB Ühisliiga eelviimases põhiturniiri mängus kaotas Kalev/Cramo Saraatovi Avtodorile kindlalt 66:85, olles hädas rünnakul nii vastaste maa-ala kaitse kui kehva visketabavusega. 35 %-ga üldjuhul mänge ei võida.

Ka oli see Saraatovi meeskonnale seitsmendaks järjestikuseks võiduks. Samal ajal VEF endale karuteenet ei teinud ning alistas Riias oodatult Loimaa Bisonsi 78:66.

Esimene poolaeg jättis veel õhku lootusekübemeid. Veerandaeg võideti isegi 20:19, Gregor Arbet oli seks hetkeks tabanud kolm kolmest, hästi sekkus ka EJ Singler. Nemad kaks teeniksid kooliskaalas hinde 4+, Keith Benson ja Kalevi resultatiivseim Scott Machado hinde 4-. Kalevi rinne oli täna ülimalt hõre.

Paraku ei saa nii ilusaid hindeid panna Rain Veidemanile, Erik Keedusele ja Mindaugas Kupšasele, ülejäänute (k.a. Kristjan Kitsing, Martin Dorbek ja Armands Škele) mänguaeg jäi hinde väljapanemiseks sootuks kasinaks.

"Vastased kasutasid täna väga palju maa-ala kaitset. Saime palju viskele, aga protsent oli paraku kehvavõitu. Esiteks oleks tulnud täna võitmiseks märksa kõrgema protsendiga visata. Teine kaotuse põhjus on, et meil suutsid vaid neli meest skoori teha. Ütleme nii, et teiste panus jäi väga väikeseks," sõnas Varrak vahetult mängu järel Delfile ja Eesti Päevalehele.

Lõpp läks päris käest

Poolaja kaotas Kalev juba 27:35, kaitses suudeti veel hoida. Cramot hoidis mängus lisaks südile kaitsele ka hea nina ründelauas. Samas kui näiteks Arbet oli tabanud kolmanda veerandi neljandaks minutiks kaheksast kaugviskest viis, siis Machado kaugelt 6/0 , Veideman üldse kokku 7/0 ning Keedus 5/0.

Ka Avtodor eksis üsna palju. Veel kuus minutit enne lõppu vähendas Machado kaougelt kaotusseisu 58:67-le, kuid see mis järgnes, oli kurb. Courtney Fortson pani oma kiiruse ja tehnika maksma tõi mitu korvi, edukalt tegutsesid ka Avtodori teised leegionärid.

"Iga võit ja kaotus on selles faasis olulise tähtsusega. Nii meile kui meie konkurentidele. Meil oli play-offi pääsuks vaja viimastest mängudest ühte võitu ning mis siin salata - Unicsi vastu on seda selgelt kõige raskem saada. Edasipääs ei ole enam suuresti meie kätes, kui me just Unicsit üllatada ei suuda," lisas Varrak.

Suur vahe tuli tabavusest

Avtodor võitis laua 52-50 (ründelaud Cramole 16-14), korvisöödud Avtodorile 21-18, pallikaotused võitja poolt vaadates 12-15. Kahepunktivisked 38 vs 35 %, kolmesed 43 vs 28 % (!), vv 77 vs 73 %. Cramo tabas kaugelt 36st 10, kaheseid 40st 14.

Punkte tõi Kalevi poolel vaid neli (sic!) mängijat: Machado 22+8+9 (visked 20/7, vv (8/6), Arbet 18 (3p 12/6), Benson 14+11 (visked 12/6) ning Singler 12+13+2 (6 ründelauda). Veidemani püss oli „põõsas“ – 8/0, Keedus ka täna ei tabanud (6/0).

Saraatovi eest: Micah Downs 18+8+2 (11/7), Travis Peterson 16+9lp (10/6), Aleksei Vzdõhalkin 14 p, Kirilo Fessenko 14+11 ning Courtney Fortson 12+5+15.

*       *       *

Astana (10-17) võib Kalevi play-offist välja tõrjuda, kui suudab võita nii Samaara Krasnõje Krõlja (võõrsil), Riia VEFi (kodus) kui Peterburi Zeniidi (võõrsil). Zeniidil õnneks (vähemalt tänase seisuga) on võitu vaja.

Kalev peab põhiturniiri viimase mängu Unicsiga juba kolmapäeval.