-Siim Laur | Foto: Siim Semiskar

Betoonimester teenis kolmanda järjestikkuse võidu, edukad olid ka viimsikad ja tartlased

09.11.2019

Saku I liigas oli reedel tihe õhtu, mille raames olid võistlustules kaheksa meeskonda. Võidulisa teenisid Betoonimeister/SK Nord/Cramo, KK Viimsi/Noto, Tartu Kalev/Estiko ja Eesti Maaülikool/Skarcon, kirjutab Korvpall24.ee portaal.

Balteco – Betoonimeister/SK Nord/Cramo 76:88 (18:22; 22:18; 23:23; 13:25)

Viigiliselt lõppenud avapoolaja (40:40) ja kolmanda veerandi järel (63:63) kallutas Betoonimeister/SK Nord tugeva neljanda veerandaja toel mängu enda kasuks. Hooaega kahe kaotusega alustanud Betoonimeistrile (3-2) oli see põhiturniiril kolmas võit järjest, Baltecoga (3-2) ollakse nüüd turniiritabelis ühe pulga peal.

Balteco eest tõi Erik Luts 27 punkti, 8 lauapalli, 5 vaheltlõiget, 3 resultatiivset söötu, üleplatsimeheks kerkis aga Siim Laur Betoonimeistri poolelt 29 punkti ja 13 lauapalliga.

KK Viimsi/Noto – G4S Noorteliiga 88:69 (25:14; 20:22; 22:15; 21:18)

Kodupubliku ees mänginud KK Viimsi dikteeris endast tabelis eespool asunud G4S Noorteliiga vastu kohtumist algusest lõpuni, võttes veenva 19-punktilise võidu. Viimsi parimana viskas Gaspar Bibikov 20 punkti, millele lisandus 6 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget. G4S meeskonna tulemuslikeim oli oktoobris liiga väärtuslikeimaks mängijaks valitud Hugo Toom, kelle arvele kogunes 19 punkti, 5 resultatiivset söötu ja 3 viskeblokeeringut.

Sarnaselt Baltecole ja Betoonimeistrile on ka Viimsil ning G4S Noorteliigal nüüd tabelis kolm võitu ja kaks kaotust.

Kadrina Karud – Tartu Kalev/Estiko 68:82 (13:24; 16:18; 21:17; 18:23)

Esimest võitu jahtivad Karud osutasid Tartu Rocki legendide Marek Doronini ja Silver Leppikuga mehitatud Tartu Kalev/Estikole tõsisemat vastupanu vaid pool avaveerandajast. Seisult 12:10 tegi Estiko viie minutiga 14:1 spurdi. Kolmepunktijoonelt vaid 22% tabavust näidanud (Estiko 57%) ning lauas hädas olnud Kadrina (33 vs Estiko 47 lauapalli) ei leinud külalismeeskonna vastu rohtu ning pidi vastu võtma oma hooaja viienda kaotuse (0-5). Tartu Kalev/Estiko sai kolme kaotuse kõrvale sel hooajal teise võidu.

Karude eest viskas kuus kaugviset tabanud Allan Ehte 24 punkti, lisaks jagas ta kaaslastele 5 resultatiivset söötu. Tartlaste parimana tõi Artur Liiv 8 lauapalli ja 3 bloki kõrval 19 punkti.

KA Tallinna Kalev/TSK – Eesti Maaülikool/Skarcon 68:91(11:22; 17:21; 24:28; 16:20)

Esiliiga eelmise aasta hõbemedalist KA Tallinna Kalev/TSK oli Eesti Maaülikooli meeskonna vastu mängu algusest saadik suurtes raskustes, jäädes vähem kui nelja minutiga kümnepunktilisse kaotusseisu (4:14). Teisel veerandil kasvas Maaülikooli eduseis kohati isegi üle kahekümne silma (22:43). Maaülikool tegi küll rohkem tehnilist praaki (pallikaotused 21-15), kuid oli visetel täpsem (kolmesed 30% vs 18%, vabavisked 72% vs 57%) ning hoidis oma laua kontrolli all (57-40), saades tabelisse teenitult neljanda võidu, millega jagatakse Paidega (mõlemad 4-1) esimest kohta.

Tudengimeeskonna poolel tegi Gert Kaldmäe kaksikduubli, visates 19 punkti ning võttes 13 lauapalli. Sama suur punktisaak kogunes Tallinna Kalevi parima Tom Kaldre arvele, lisaks sooritas tagamees 6 vaheltlõiget.