Devin Smith, kõige kindlam mees

Maccabi, PAO ja Efes veerandfinaali

10.04.2015

Euroliiga s peeti eile viimased 14. ehk viimase vooru kohtumised. Mängus olid mitmedki viimased pääsmed veerandfinaalidesse. Läks nii, et eeldatavad soosikud selles suunas liikusidki.

Berliini Alba korvpallimeeskonnal ei õnnestunud teha ajalugu ja jõuda esimese Saksamaa klubina Euroliiga veerandfinaali, kuna viimases voorus kaotati koduplatsil tiitlikaitsja Tel Avivi Maccabile 64:73, vahendas Delfi Sport.

Otsustavas kohtumises, mille võitmine viinuks Alba vahegrupi esinelikusse, püsis Saksamaa klubi koduplatsil kogu kohtumise mängus, ent kordagi juhtima ei pääsenud. Võitjate poolel tegi supermängu Devin Smith, kes viskas 28 punkti, tabades kümnest kaugviskest seitse.

Maccabi võit tähendas, et teisele Euroopa suurklubile Ateena Panathinaikosele piisas vahegrupist neljandana edasi pääsemiseks ka 68:69 kaotusest Belgradis sealse Crvena Zvezda vastu. Kaks esimest kohta grupis olid juba varem kindlustanud Madridi Real ja Barcelona.

Teises vahegrupis kindlustas viimasena edasipääsu Dušan Ivkovici juhendatav Istanbuli Anadolu Efes, kuigi kaotas Istanbuli Fenerbahce Ülkerile 72:83. Anadolu Efesist võinuks võiduga mööda kerkida Vitoria Laboral Kutxa, ent jäi võõrsil alla Malaga Unicajale 84:93.

Samas grupis kindlustas Fenerbahce Ülkeri ja Pireuse Olympiacose ees esikoha Moskva CSKA, alistades võõrsil Milano Emporio Armani 88:79.