Annika Köster. Foto: Siim Semiskar

Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond teenis Balti liigas võidu ja kaotuse

21.10.2019

Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond avas pühapäeval Balti liigas võiduarve kui alistas võõrsil Šiaulial Ülikooli numbritega 80:60. Päev varem jäädi Lätis alla kohalikule Liepaja naiskonnale 67:94.

Kui laupäevases mängus sai Tallinna Ülikoolile saatuslikuks äärmiselt kehv kolmas veerandaeg (10:30), siis võidumängus Šiauliai vastu jätkus võrdset mängu vaid seitsmeks minutiks.

Võõrustajad jõudsid avaveerandil küll mitmel puhul viigini, kuid juhtima ei pääsenud. Teine mänguperiood kuulus juba täielikult Janne Schasmini hoolealustele ja poolajaks rebiti ette 20 punktiga – 45:25. Tallinlannade dikteerimisel möödus ka kolmas veerandaening enne viimast kümmet mänguminutit juhiti juba 70:38. Lähemale kui 20 punkti leedulannad enam ei jõudnudki.

TLÜ ridades jõudsid kahekohalise punktisummani viis naist, kellest resultatiivseim oli slovakitar Laura Horvatova 15 punktiga. Ameeriklannad Candice Warthen ja Raven Fox kogusid vastavalt 14 ja 12 punkti ning Sofia Kosareva ja Annika Köster lisasid mõlemad 10 silma. Köster ja Warthen võtsid lisaks vastavalt 9 ja 8 lauapalli ning andsid mõlemad ka 5 korvisöötu.

Kaotusmängus Liepaja vastu tõusis naiskonna parimaks Köster, kes kogus 18 punkti ja 15 lauapalliga võimsa kaksikduubli.

Tallinna Ülikooli naiskonna hooaeg Balti liigas jätkub 9. novembril, kui esimeses kodumängus võõrustatakse Liepaja naiskonda.