Hugo Toom. Foto: Siim Semiskar.

Saku I liiga: G4S Noorteliiga teenis kolmanda, Maaülikool teise järjestikuse võidu

18.10.2019

Saku I liigas peeti neljapäeval kolm kohtumist ja võiduarvet kasvatasid G4S Nooreliiga, Eesti Maaülikool/SKARCON ja Tartu Ülikool/Kuremaa SK.

G4S Noorteliiga 86:67 Tartu Kalev/Estiko (vaata täispikkuses!)

Kohtumine algas tasavägiselt ja esimese veerandi järel juhtis Estiko numbritega 20:19. Teisel mänguperioodil tabas tartlasi aga täielik mõõn, mille Rauno Pehka hoolealused kohe ka ära karistasid. Veerandaja saldo 29:9 G4S Noorteliigale ja pikale pausile said väljakuperemehed minna turvalises 48:29 eduseisus. Kohtumise kolmas veerand kuulus samuti noortele ja viimasel veerandil mäng enam põnevaks ei läinudki.

Audentese Spordigümnaasiumis õppivatest korvpalluritest koosneva G4S Noorteliiga parim oli Hugo Toom, kes kogus 27 mänguminutiga 25 punkti, 7 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget. Kasper Suurorg lisas 18 silma 5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Estiko poolel tegi 18 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli Artur Liiv. Ott Toomsalu arvele jäi 13 silma.

Eesti Maaülikool/SKARCON 85:69 Tamsalu Los Toros/Taltech

Avaveerandi punktiga kaotanud (25:26) Maaülikool haaras poolajaks neljapunktilise eduseisu – 45:41. Kolmanda mänguperioodi lõpus tehti korralik vahespurt ja otsustavale kümnele mänguminutile mindi vastu kodumeesoknna 67:56 juhtimisel. Lähemale kui seitse punkti Los Toros enam ei jõudnud ja Maaülikool teenis tabelisse teise järjestikuse võidu.

Võitjate parimana kogus Joosep Russak 25 punkti, 5 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Talle järgnesid Ken Karja 18 ja Randel Rainer Lille 10 silmaga. Tamsalu eest viskas Karl-Kristjan Karpin 16 silma ja võttis 8 lauapalli.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK 109:77 Kadrina Karud

Tartu Ülikooli meeskond pani oma paremuse esiliiga uustulnukate vastu kiirelt maksma – avaveerand võideti 28:20 ja poolajaks kasvatati eduseis juba 62:40 peale. Tesisel poolajal kontrollisid Olari Naritsa hoolealused mängu ja teenisid ühe kaotuse kõrvale hooaja teise võidu.

Kõrgliiga kogemusega Hannes Saar tõi võitjate parimana 20 punkti ja 7 lauapalli. Samuti Tartu esindusmeeskonda kuuluv Sverre Aav lisas 18 silma. Patrik Peemoti arvele jäi 18 ja Kristofer Veismanni arvele 15 punkti.  Kadrina poolt tegi enim skoori Hendry Engelbrecht, kes kogus 18 punkti ja 12 lauapalliga kaksikduubli.

Saku I liiga jätkub juba reedel, kui kavas on kolm vastasseisu:

KK Viimsi/Noto – Betoonimeister/SK Nord/Cramo (kl 19:00, Viimsi Karulaugu Spordikeskuses, otseülekanne Telia LIVE kanalis ja mängu kommenteerivad Siim Raudla ning Raido Ringmets)

KA Tallinna Kalev/TSK – Paide Viking Window (19:30, Tallinn, Lasnamäe SMM)

KK HITO/BC Karjamaa – Balteco (20:00, Jõhvi Spordihall)