Machado 33 punkti on tema tänavune VTB punktirekord, aga need on hapud viinamarjad

Valus: halvad lahendused tõid Kalevile valusa kaotuse

09.04.2015

Kalev/Cramo kaotas Minskis täna Tsmokile 88:89. Playoffi pretendeeriv meeskond hakkas südamega mängima alles teise poolaja keskel, kuid kaitses tehti täiesti lubamatuid vigu. Vastased mängisid korvi alt palle sisse, nagu ise tahtsid. "Playoff-meeskond" selliseid asju endale lubada ei tohiks.

Kalev/Cramo kaotas poolaja 33:45, olles teisel veerandil taga ka 17 punktiga. Ei tea, mida treenerid meeskonnale enne mängu rääkisid, aga teadmine ajusopis, et äkki piisab (eriti kaitses) 75 %-ga mängimisest, Kalevit täna kohe kuidagi ei aidanud.

Miks magati esimesel poolajal kaitses?

Siis kui Cramo Scott Machado supermängu toel heitlusse tagasi tulid, oli mäng veel päästetav. Aga ometi: ka siis lasti Tsmokil mängida ladusalt, lihtsalt ja kiirelt korvi alla, nagu poleks kunagi õpitudki, kuidas vastaseid tsoonis blokeerida. Kristjan Kitsing, Keith Benson ja Mindaugas Kupšas pidid enamasti palli vaid korvist välja võtma, nad ei jõudnud isegi viga tegema... Korvi alt on paraku jõudu puudu, olnuks seal kasvõi Petšerov!

Kolmandal veerandil jäi Cramo taha 38:55 ent Machado ja Kitsingu visked tõid meeskonna mängu tagasi ning vahe 29. minultil oli vaid miinus 8 silma. Kalev soojenes üles, korve tuli Škelelt, Machadolt, Kitsingult ja Veidemanilt ning esmakordselt pärast algust oli seis viigis - 66:66. Kas see poleks olnud hetk muutusteks? Ei. Kaitses suurt ei muutunud...

Miks magati korvialuses tsoonis (kaitses) teisel poolajal?

Kalev võitles südilt edasi, aga näiteks kaotusseisul 71:73 pani Veidemani mees Aleksandr Kudrjavtsev kaks viset, mis tegi vaheks 2 minutit enne lõppu 71:78. Sealt oli raske välja veepinnale ujuda. Kalev tegi selleks kõik; kaugelt tabas Arbet, kaks korda Machado, aga kui mõnepunktises kautosseisus tehti vigu (ka see, et Kitsingu pisut kiirustatud kolmene minut enne lõppu seisul 81:84 tabas vaevu rõngast), siis eranditult Kudrjavtsevile, kes tabas küik neli vabaviset. 85:84 võit Valgevene meeskonnale. Lõpusekundi Škele kahepunktivise ei tähendanud sisuliselt midagi.

Laua võitis Kalev 40-36 (poolajal 16-20), korvisöödud 22-12  (!), pallikaotused 6-9. Kahepunktivisked Tsmoki poolt vaadates 55 vs 53 %, kolmesed 39 vs 34 %, vv 69 vs 61 %. Oleks Keedus või Kitsing mõned oma alla 50 % tehtud vabaviskest sisse saanud, võiks me praegu rääkida Kalevist kui playoff-meeskonnast. Paraku.

Rashon Freeman tõi Minski kasuks 21, Ivan Maraš 15+14lp, Aleksandr Kudrjavtsev 17+4+5, Justin Gray 14+8+5 ja pavel Uljanko 9p; Cramo poolel tõi Scott Machado pani Kalevi arvele 33+5+7 (vaid 3 pk), Gregor Arbet 14, Kristjan Kitsing 11+7lp, Keith Benson 10+10. Pluss-miinus skaalas oli parim Kitsing (+16).

*       *       *

Palli ei pea hoidma (Machado), otsustavatel minutitel. Pall peab liikuma, et tekiks uued lahendused. Sest vabavisetega sa ei jõua järele ega ette, kui vastane omadel ei eksi. Põrgatamine peab kandma eesmärki, mitte põrgatama põrgatamise pärast. Machado viskas veel lõpus peale 13 meetrilt, kuigi lõpuni oli 2,5 sekundit, variante rohkem polnud?? Kas keegi kella ei vaadanud?