Saku II liiga nädala kokkuvõte: Terminal Oil ja Alutaguse teenisid kolmanda järjestikuse võidu

15.10.2019

Eesti tugevuselt kolmandas meeste korvpallisarjas ehk Saku II liigas peeti möödunud nädalal kuus kohtumist. Kaotuseta on seni neli võistkonda: Terminal Oil (3-0), Alutaguse KK (3-0), KK Viimsi (2-0) ja Keila Korvpallikool (1-0).

Terminal Oil jätkas võiduseeriat Iisakus, kus alistati kohalik Iisaku Gümnaasium/RHKK tulemusega 103:79. Kogu kohtumist kontrollinud Terminali eest tõid koguni seitse mängijat kahekohalise arvu punkte: Raido Raudsepp (18), Erkki Sarapuu (17), Märt Tolmusk (15), Elari Lääne (13), Kermo Pärn (13), Jörgen Õigus (12) ja Madis Haug (11).  Iisaku parim oli 21 punkti ja 10 lauapalliga Sten-Markus Siirmets.

Keila Korvpallikool avas hooaja 76:51 võiduga Võrumaa üle. Võrukad võitsid avaveerandi 14:13, kuid jäid poolajaks taha 33:34. Sotid tehti lõplikult selgeks kolmandal mänguperioodil, mille Peep Pahvi hoolealused võitsid 22:6.

Ühtlase Keila parimana tõi Conrad Sengbusch 19 punkti, 5 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget. 9 punkti peale jäid Carl Erich Sooär, Margus Pahv ja Martin Meeksa. Võrumaa poolelt säras Mirko Märdimäe 21 punkti ja 8 lauapalliga.

Alutaguse KK teenis oma kolmanda järjestikuse võidu kodusaalis, kui alistas Tartu Kalevi Palliklubi numbritega 86:75.  Otsustavaks sai kolmas veerandaeg, mille idavirulased võitsid 34:17. Võitjate parimana kogus Jaanus Pärnpuu 19 punkti. Allan-Erik Elp lisas 18 ja Markus Laanemets 15 punkti. Lisaks võttis Laanemets ka 13 lauapalli. Ülari Sala vormistas samuti kaksikduubli 10 punkti ja 11 lauapalliga. Tartlaste resultatiivseimaks kerkis 24 silmaga Kristen Loot.

Rohkem tulemusi:

Tartu Ülikooli Korvpallikool 74:83 BC Eesti Maavara/Baltic Agro

Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc 67:76 KK Viimsi

Rapla KK 83:80 KA Tallinna Kalev

Saku II liiga jätkub täna kahe põneva vastasseisuga, kui kell 19:00 algavas kohtumises võõrustab Iisaku Gümnaasium/RHKK Tartu Kalevi Palliklubi ja Rapla Korvpallikool sõidab külla Rae Kossule. Pall pannakse Jüri Spordihoones mängu kell 19:30.