Anna Gret Asi on tänavust hooaega alustanud võimsate numbritega. Foto: Siim Semiskar.

Tartu Ülikooli naiskond naaseb Balti tuurilt võidu ja kaotusega, G4S tunnistas lätlannade paremust

14.10.2019

Naiste korvpalli Balti liigas ja Eesti-Läti ühisliigas astusid nädalavahetusel võistlustulle Tartu Ülikool ja G4S Noorteliiga.

Tartu alustas nädalavahetust kaotusega, kui jäi võõrsil 63:80 alla lätlannade Liepaja/LSSS-ile.

Mäng oli võrdlemisi tasavägine kuni viimase veerandajani. Kolm minutit enne kolmanda veerandaja lõppu jõudis Tartu Ülikool/Kalev vaid ühe punkti kaugusele (46:47), kuid sellest enamat ei suudetud.

Anna Gret Asi viskas mängu parimana 27 punkti, kogus 4 lauapalli ja jagas sama palju resultatiivseid sööte. Kadi Kals, Helerin Kass ja Belinda Lepmets tõid kõik võrdselt 8 silma. Liepaja poolelt kogus Megan Rosenbohm 21 punkti.

Päev hiljem tegid tartlannad Leedus vigade paranduse, kui alistas võõrsil Šiauliai Ülikooli 67:60.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise viimasele veerandile mindi vastu 48:48 viigiseisult. Šiauliai tegi viimase neljandiku alugses 7:0 spurdi ning asusid juhtima 55:48. Seejärel kontrollisid mängu aga tartlannad ning võtsid lõpuks väärtusliku võidu.

Tartu Ülikool/Kalevi poolel säras taaskord Anna Gret Asi, kes viskas 26 punkti, võttis 2 lauapalli ning jagas kaaslastele 6 resultatiivset söötu. Eleriin Vaino ja Liina Vahi lisasid vastavalt 12 ja 8 punkti ning Anna Jürissaar kogus 6 silma ja 8 lauapalli. Sandra Reinvald piirdus 4 punktiga, kuid võttis see-eest 14 lauapalli. Šiauliai Ülikooli resultatiivseim oli Rusne Augustinaite 16 punkti ja 5 lauapalliga.

Tugevuselt teises divisjonis ehk Eesti-Läti ühisliigas mängiv G4S Noorteliiga sai teise järjestikuse kaotuse, kui jäi võõrsil 50:67 alla Daugavpilsi Ülikoolile.

Noorteliiga resultatiivseim oli 12 punktiga Valeria Prede. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Anete Elisabeth Adler, kelle arvele kogunes 11 punkti ja 6 lauapalli. Ivetta-Elizaveta Okuneva tõi 9 punkti ning Victoria Ida Vähi arvele jäi 7 silma ja 8 lauapalli. Daugavpilsi Ülikooli parimad skooritegijad olid Ligita Golovko ja Jolanta Rimša, kes kogusid mõlemad 14 punkti ja 8 lauapalli.

Tartu Ülikool/Kalevil on nüüd Balti liigas kirjas kaks võitu ja üks kaotus, G4S Noorteliiga on kaotanud mõlemad senised Eesti-Läti ühisliiga mängud.