Hugo Toom. Foto: Siim Semiskar.

G4S Noorteliiga võitis Saku I liigas teise mängu järjest

10.10.2019

Kolmapäeval peeti Saku I liigas üks kohtumine, kus Audentese Spordigümnaasiumis õppivatest ja sportivatest noormeestest koosnev G4S Noorteliiga alistad Paide Viking Window numbritega 90:68.

Esimesel neljandikul haarasid initsiatiivi külalised, juhtides veerandaja keskpaigaks juba 12:5. Võõrustajatel hakkasid sealtmaalt visked sisse kukkuma ning esimesel mänguperioodil vahe suuremaks ei kärisenud, vahendab Korvpall24. Järgmise neljandiku alguses ei suutnud G4S Noorteliiga võistkond viskeid tabada, lisaks patustati ka pallikaotustega, mille peale kodumeeskond mängu võrdsustas. Kevin Puntso kahepunktivise 5:13 enne poolajapausi viis Paide kodupubliku rõõmuks esmakordselt juhtima. Külalised näitasid seepeale mitut puhku rünnakul teravust, mille tulemusena teeniti vabaviskeid ja neid ka realiseeriti. Kombineerituna kodumeeskonna ebastabiilse visketabavusega mindi poolajale G4S Noorteliiga 38:32 juhtimisel.

Tiit Talumaa korvid teise poolaja alguses hoidsid Paidet veel vee peal, kuid 16-aastane Noorteliiga ääremängija Hugo Toom algatas külaliste 17:0 vahespurdi. Paide ei saanud viie minuti jooksul mitte ühtegi korvi ning oli jäänud taha 37:60. Mõõna lõpetas endise meistriliigamängija Kustas Põldoja pealtpanek 3:17 enne veerandaja lõppu. Viimasele neljandikule mindi vastu Paide 17-punktilisest kaotusseisust (48:65). 120 saali kogunenud toetaja ees mänginud Paide  vahet enam väiksemaks ei mänginud ning viimane veerandaeg oli G4S Noorteliigale sisuliselt vormistamise küsimus.

Võitjate poolel hiilgasid Hugo Toom (26 p, 5 lp, 4 vl, 3 rs, 2 blk) ja Kasper Suurorg (24 p, 7 lp, 3 rs, 2 blk). Paidet vedasid Tiit Talumaa 17 punkti, 6 resultatiivse söödu ja 3 vaheltlõikega ning Kustas Põldoja ja Rauno Nurklik võrdselt 12 punktiga.

Järgmine mäng Saku I liigas toimub juba neljapäeval kell 19:00, kui Tartus Turu tn spordihoones visatakse pall mängu Tartu Kalev/Estiko ja Tamsalu Los Toros/Taltech vahelises heitluses.