Kasper Suurorg. Foto: Siim Semiskar.

Saku I liiga avapäeval teenisid võidud G4S Noorteliiga, Tallinna Kalev ja EMÜ

04.10.2019

Saku I liigas peeti neljapäeval hooaja esimesed kohtumised, milles teenisid võidud G4S Noorteliiga, KA Tallinna Kalev/TSK ja Eesti Maaülikool/SKARCON.

G4S Noorteliiga 94:87 Kadrina Karud

Juba kohtumise esimene veerandaeg, mis mängiti 24:24 viiki, tõotas, et Audentese Spordikeskuses tuuleb skoorirohke õhtu. Tasavägiste heitlus jätkus ka teisel mänguperioodil – Kadrina pääseks korraks küll 11 silmaga ette, kuid poolaja korrektuuridele mindi 47:47 viigiseisult.

Rauno Pehka juhendatav G4S Noorteliiga jäi teise poolaja alguses tagaajaja rolli ja otsustavat neljandikku alustati Karude 67:63 juhtimisel. Kohtumise lõpus tegi Audentese Spordigümnaasiumis õppivatest korvpallinoortest koosnev G4S aga 14:0 vahespurdi ja kirjutas tabelisse esimese võidu.

Noorteliiga resultatiivsemad olid Hugo Toom 29 punkti ja 8 lauapalli ning Kasper Suurorg 28 punkti, 9 lauapalli ja 6 resultatiivse sööduga. Ken-Martti Reinart lisas 14 silma ja 10 lauapalliga kaksikduubli. Kadrina poolelt tõi Tilford Thorton Jr. 27 punkti, 7 lauapalli ja 5 söötu. Kristen Meister lisas 18 silma.

Vaata mängu täispikkuses:

Eesti Maaülikool/SKARCON 92:83 Balteco

Kodumeeskond EMÜ pääses avaveerandi järel viiega ette, kuid teine veerand kuulus kuule punktiga Baltecole, kes haaras poolajapausiks minimaalse eduseisu. Tartlased tegid kolmandal veerandil aga sotid selgeks – neljandik võideti 28:11 ja sellest piisas, et võiduni tüürida.

Eesti Maaülikooli resultatiivseim oli 22 punktiga Joosep Russak, kes hankis lisaks ka 4 lauapalli ning jagas 5 korvisöötu. Gert Kaldmäe viskas 14 punkti ja hankis 8 lauapalli ning Randel Rainer Lille lisas 12 silma. Balteco poolelt kerkis üleplatsimeheks Erik Luts, kelle arvele kogunes 25 punkti, 9 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Silver Jurno viskas 13, Kiur Akenpärg 12 ja Allar Leppind 10 punkti.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK 68:82 KA Tallinna Kalev/TSK

Tasavägist mängu pakkusid meeskonnas kolm veerandaega, mille jooksul ei suutnud kumbki meeskond vahet suuremaks kui kuus punkti kasvatada. Otsustaval mänguperioodil võtsid ohjad enda kätte kalevlased ja teenisid lõpuks 14-punktilise võidu.

Kalevi parim oli Rootsi U18 koondist esindanud Horvaatia päritolu Luka Babic, kes tegi 17 punkti ja 15 lauapalliga kaksikduubli. Bahama koondises mänginud Winslo Barry Jr, Martin Jurtom ja Tom Kaldre tõid kõik 14 punkti. Kaksikduubli kogunud Barry arvele jäi ka 16 lauapalli ning Kaldre jagas 8 resultatiivset söötu. Tartu Ülikooli poolelt jõudsid kahekohalise punktisummani neli meest – Patrik Saal viskas 19, Sverre Aav 18, Joonas Anton Jürgenstein 13 ja Kristofer Veismann 10 silma. Aav, Jürgenstein ja Saal võtsid igaüks ka 7 lauapalli.

Reedel lähevad vastamisi Tartu Kalev/Estiko – Betoonimeister/SK Nord/Cramo, KK Viimsi/Noto – KK HITO/BC Karjamaa ja Paide Viking Window – Tamsalu Los Toros/TalTech. Viimased kaks vastaseisu on nähtavad ka otseülekandes: