Andres Andrei. Foto: Siim Semiskar.

Saku II liiga avanädala kokkuvõte

01.10.2019

Saku II liigas peeti esimesel mängude nädalal neli kohtumist. Võitjatena väljusid Tartu Ülikooli Korvpallikool, Terminal Oil, Rae Koss/Hansaviimistlus ja Alutaguse KK.

TÜ KK 91:71 Iisaku Gümnaasium/RHKK

Avaveerandi 23:17 võitnud tartlased säilitasid kuuepunktilise eduseisu ka poolajapausiks (40:34), kuid kolmandal veerandil suutsid idavirulased omakorda nelja punktiga võita ja otsustavale neljandikule mindi vastu väljakuperemeeste 59:57 juhtimisel.

Viimasel veerandil võttis skooritegemise suuresti enda õlule 17-aastane Chrstofer Kalda, kes viskas viimase kümne mänguminutiga 18 silma ja tüüris Tartu Ülikooli 20-punktilisele võidule.

Kalda arvele jäi kohtumise parimana 38 punkti ja 10 lauapalli. Kristjan Paade lisas 18 punkti, 7 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu. Iisaku resultatiivsemad olid Arend Küttim 13 ja Semjon Minohhov 11 silmaga.

Tartlaste järgmine kohtumine on 4.oktoobril kui külla sõidab Rae Koss/Hansaviimistlus. Iisaku Gümnaasium/RHKK kohtub päev hiljem, 5.oktoobril võõrsil KK Viimsiga.

KA Tallinna Kalev 80:91 Terminal Oil

Kohtumist alustas paremini Kalev, kes läks avaveerandi järel juhtima 26:21. Teine neljandik kuulus aga Terminal Oilile 25:15 ja pikale pausile siirduti külaliste viiepunktilises eduseisus – 46:41.

Terminali läbimurre toimus kolmanda veerandi keskel, kui ette rebiti juba 11 punktiga. Kalevlased otsustaval mänguperioodil enam ohtlikult lähedale ei jõudnud ja Terminal Oil sai tabelisse esimese võidu.

Võitjate parimana kogus Jörgen Õigus 23 punkti. Elari Lääne lisas 19 ja Märt Tolmusk 16 punkti. Kalevi poolelt tõid võrdselt 16 silma Oleg Leontjev ja Vitali Poljak, esimene neist kogus ka võimsad 16 lauapalli.

Terminali järgmine mäng on reedel võõrsil Võrumaa vastu ning Tallinna Kalev kohtub 11. oktoobril samuti võõral väljakul Rapla Korvpallikooliga.

Rae Koss/Hansaviimistlus 88:66 BC Eesti Maavara/Baltic Agro

Kui kohtumise avaveerandi suutis võita BC Eesti Maavara/Baltic Agro (21:16), siis järgnevad kolm mänguperioodi kuulusid eelmisel hooajal pronksi võitnud Rae Kossule (27:20; 24:15; 21:10).

Võitjate poolelt tõid võrdselt 15 silma Andres Andrei (+5rs) ja Marek Einama. 13 punkti lisas Rando Rattasepp. Eesti Maavara eest kogus Aivar Piir üleplatsimehena 21 punkti.

Rae Koss peab järgmise mängu juba sel reedel, kui külla sõidetakse Tartu Ülikooli Korvpallikoolile. BC Eesti Maavara/Baltic Agro võõrustab reedel Alutaguse KK võistkonda.

Rapla Korvpallikool 89:93 Alutaguse KK

Esimese nädala kõige tasavägisemaks kujunenud mängus jätkus põnevust lõpuni. Avaveerandi seitsme punktiga (27:20) võitnud Alutaguse pidi teisel mänguperioodil tunnistama Rapla 12-punktilist paremust, mis tähendas et poolajale siirduti Allar-Raul Antsoni hoolealuste 52:47 juhtimisel.

Kolmanda mänguperioodi võitsid nelja punktiga Alutaguse mehed ja otsustavale veerandile mindi Rapla minimaalses eduseisus – 72:71.

Seitse minutit enne normaalaja lõppu sai Alutaguse Jaanus Pärnpuu kolmese toel kuue punktiga ette (82:76). Kui mängida oli jäänud pisut vähem kui neli minutit jõudis Rapla taas punkti kaugusele (81:82). Seisult 83:84 tegi Alutaguse 7:0 vahespurdi ja kindlustas sellega sisuliselt ka kohtumise võidu.

Oliver Villers tõi võitjatele 32 punkti, Ülar Sala lisas 24 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli. Markus Laanemets kogus samuti kaksikduubli, tuues 16 punkti ja korjates 16 lauapalli. Rapla parim oli 30 silmaga Kardo Kilk.

Alutaguse KK kohtub reedel võõrsil BC Eesti Maavara/Baltic Agro meeskonnaga, Rapla KK sõidab päev hiljem külla Tartu Kalev Palliklubile.