Karika eel: U14 on Tartul lootus võidule mõlemal rindel

18.12.2014

Noortele jagatakse eeloleval nädalavahetusel Rakveres kuus karika medalikomplekti. Tüdrukud jagavad medalid U14, 16 ja 19 arvestuses, poisid U14, 16 ja 18 kategoorias.

Anname Basket.ee lehel eelvaate kolmes osas - vanuserühmade kaupa, poisid-tüdrukud koos. Esmalt seega C-klass.

C-klass

Tüdrukute U14 finaalis kohtuvad Tallinna SK Marcus (Marek Koitla, Jüri Below) ja Tartu Kalev (Kaire Asi). Nad võitsid poolfinaalis vastavalt Tallinna Kalevit (Jaanika Veinpere-Pillisner) ja Audentese SK-d (Reet ja Kati Rausberg).

Eelneva kolme aasta jooksul jõdis Tartu samuti kahel korral finaali, mullu võidetigi finaalis Marcust (Andra Viirpalu) 65:53 (26:39).

Treener Kaire Asi kommentaar: „Tüdrukud polnud karikafinaaliks kõige paremas tervislikus seisus. Tuli kõvasti utsitada kaotatud eneseusku juurde“.

Seega on pealinlastel väljavaated revanšiks. Noorteliigas võidetigi omavaheline mäng 60:58. See vanuseklass on kolmel neljal aastal olnud puhas Tallinna-Tartu vastasseis.

Poiste U14 finaalis kohtuvad Salva/Rock (Gert Prants, Jano Kunts) ja BC Tarvas/Rakvere SK (Märt Raam, Erkki Leek).

Meistrivõistlustel on neist kahest eespool KK Paulus Pärnust (Johan Kärp). Salva/Rock alistas poolfinaalis United Loggers Rapla (Viljo Sinikas) 72:65, Tarvas aga Audentese SK 68:62 (Erik Mäe, Sixten Tomingas, Meelis Songe). Seega, tihe vanuseklass.

Tartu esindus on ses klassis kuulunud enamasti finaali juurde. Mullu läks küll nii, et kuna enamus meeskonnast oli koos treener Raido Rebasega Leedus Marciulionise nimelisel turniiril, tõi tol päeval peatreeneriks olnud Rein Raam Salva/Rocki eest kohale ülejäänud selle vanuserühma poisid, kes jäid finaalis alla Tarvale (Madis ja Tõnis Puntso) 51:128.

Treener Madis Putko kommentaar: „Mina tänast võitu ei vähetähtsusta. Teenisime finaalikoha välja ausalt ja teenitult. Iga treeneri puhul jääb tema enda otsustada, millist valikut ta oluliseks peab. Arvan, et karikafinaale tuleks mängida väärikalt.“

Pildil: Kaire Asi & The Band.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu