ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Koondised
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

TalTechi korvpallimeeskond.

TalTechi korvpallimeeskond sõidab Hiina kontrollturniirile

06.09.2019

TalTechi korvpallimeeskond teatas reedel, et tiim lendab 20-päevalisele turneele Hiinasse, kus kohtutakse mitmete eksootiliste klubide ja ka Kuuba koondisega.

Meeskond alustas treeningutega augusti alguses ning ettevalmistusperiood kestab 11. septembrini Eestis, mille järel suundub meeskond 20-päevasele turneele Hiina. “Kõik sujub ning mehed on enam-vähem terved” sõnas peatreener Gert Kullamäe ning lisas, et väiksemaid vigastusi ikka esineb. “Kahju on, et kõik ei ole saanud täies mahus kaasa teha treeninguid: kes käis 3x3 võistlustel ning kes käib nüüdsest koolis. Koolitundide tõttu hommikustes treeningutes mõni mängija käia ei saa, aga õhtul on meeskond enamjaolt koos,” lõpetab Gert positiivselt. Praegu on treeningute põhiosa üldfüüsilise parandamisel ja pallitunnetusel ning esimene pool ettevalmistusest lõpeb sõprusturniiriga juba sel nädalavahetusel Kadrinas, kus mängitakse kaks kontrollmängu.

 

Teine pool ettevalmistusest toimub Hiinas (12.09-02.10), kus meeskonnal avaneb võimalus minna ja mängida 8-10 kontrollmängu erinevate CBA (China Basketball Association) meeskondadega ja Kuuba rahvuskoondisega. Turnee alguses mängitakse üksikud kontrollmängud erinevate CBA meeskondadega ning lõpetatakse turniiriga Lanzhou linnas 26.-30. septembrini.

 

Kuna peatreeneril oli võimalus kuus aastat tagasi ühe Eesti meeskonnaga sellel turneel osaleda, siis sellest ajast on head sidemed säilinud. Kullamäe tõdeb, et tagasi on kutsutud iga aasta, aga pole võimalust olnud erinevatel põhjustel minna. “See aasta peatreeneriks saades otsustasin varakult uurida sügiseseid kontrollmängude võimalusi ja nendega ühendust võtta. Neile idee meeldis ning jõudsime sinnamaale, et ongi minek," rõõmustab Kullamäe. “Selline reis saab võimalikuks ainult seetõttu, et hiinlased on nõus finantseerima kogu turnee. Kui selline võimalus juba tekib ühel Eesti klubil, siis kindlasti tasub sellest võimaluselt kinni haarata,” lisab peatreener. “Eriti meil, kel on noored mängijad, avardab antud võimalus kindlasti silmaringi ja loob uusi kontakte - miks mitte ka ülikoolitasandil. Usun ja loodan, et turnee on hea meeskonnavaimu suurendamiseks”.

 

Esimene mäng kodumaal toimub aga 9.oktoobril, kus Paf Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse kodumäng Valmiera Glass/VIA vastu.

Sünnipäevad
Täna, 19. september
Sergei Babenko (58)
Irja Zilmer-Laidvee (51)
Marianne Tigane (41)
Kaspar Treier (20)
Homme, 20. september
Remo Holsmer (39)
Ants Norak (40)
Aurika Raamat (58)
Rene Raaperi (37)
Tiiu Ronk Kukk (83)
Anastassia Vahruðeva (30)
Sulge

Ülekanded