PAO-le neljas järjestikune karikas

Kreeka karikas kuulub Panathinaikosele

06.04.2015

Pühapäeval peetud Kreeka karikafinaal küsimusmärke ei tekitanud. Kuna Olympiacost finaalis polnud, alistas Ateena Panathinaikos Patrase Apolloni kindlalt 68:53 (39:20).

PAO jaoks oli tegu 16. karikavõiduga, seejuures neljanda järjestikusega. Kui 1993 a sai karikavõidust osa ka Tiit Sokk, siis 1996 a lisaks Sokule ka Aivar Kuusmaa. Niipalju ajaloost.

OLY langes PAO käe läbi juba 1/4-finaalis

PAO edu enne IV veerandit oli 57:31, nii sai Duško Ivanovic kasutada viimasel veerandil (pisteliselt ka mängu muus osas) 16-aastaseid Diamantakost ja Bochoridist ning 19-aastaseid Lountzist ja Charalampopoulost. Koosseisust puudusid Nelson, Blums ja Lawal.

Murrangu tõid teisel veerandil Nikos Pappas (9p) ja mängu MVP-ks valitud Loukas Mavrokefalidis (13), Patrase klubi poolel tõi Toarlyn Pitzpatrick 19 silma, eriti mängu lõpus.

Suurt finaali ei saanud vähemasti karikafinaalis (ega poolfinaalis) näha seetõttu, et veerandfinaalis 9. oktoobril oli PAO võitnud OLY-t kodusaalis 77:76, kusjuures seda 49:60 kaotusseisust enne viimast veerandit.

Liigas juhivad siiski "gavrosed"

Kreeka A1 liigas on liider siiski OLY, kel saldo 21-1, PAO seis on 20-3, Thessaloniki PAOKil 15-7 ja Thessaloniki Arisel 14-8. Karikafinalist Apollon on saldoga 9-13 kaheksandal kohal.

Ainsa kaotuse sai OLY teises voorus suure üllatusena Nea Kifisialt (linnaosa Ateenas) 67:68.

Ainsas senises omavahelises mängus võitis OLY PAO-d kodusaalis 27. detsembril 81:75. Vassilis Spanoulis tõi OLY poolel 20, Tremmell Darden 13 p, AJ Slaughter teisel pool 18 ja Loukas Mavrokefalidis 15+12+3.

PAO ja OLY kohtuvad nüüd taaskord omavahel ülejärgmises voorus OAKA-l (PAO kodusaal) 18. aprillil. Vahepeal tuleb mõlemal meeskonnal ära pidada Euroliiga vahegrupiturniiri viimane, 14. voor, kus OLY (omavahelises kõnekeeles "gavrosed" ehk prügikalad - toim.) on kindlustanud endale oma grupi kolmanda koha, kuid PAO-l ("vaselos") on mängus oma vahegrupi neljas koht. Selleks oleks vaja võõrsil alistada Crvena Zvezda või kaotades loota, et ALBA kaotab kodus Maccabile.

Pildil: Loukas Mavrokefalidis, karikafinaali MVP