ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
OlyBet liiga
Koondised
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Balti Matš
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Aare Halliko. Foto: Siim Semiskar.

Aare Halliko naaseb tööle Eesti Korvpalliliitu

09.08.2019

Käesoleval kuul lõpetab oma töö Eesti Korvpalliliidus kolm töötajat: spordidirektor Alar Varrak, koondiste koordinaator Madis Šumanov ning kohtunike koolitusjuht Rain Peerandi.

Kõik nad on leidnud omale uued väljakutsed ning jäävad ka edaspidi rohkemal või vähemal määral korvpalliga seotuks. Varrak naaseb treeneritöö juurde, kui hakkab juhendama Venemaa tugevuselt teises ehk Superliigas pallivat Jekaterinburgi Urali meeskonda. Šumanovi karjäär jätkub Elva vallas, kus mees hakkab täitma spordijuhi kohuseid. Rain Peerandist saab Rae Huvialakooli spordiosakonna õppejuht.

 

Peerandi asemel naaseb kohtunike koolitusjuhi ametisse Aare Halliko, kes töötas samal positsioonil ka aastatel 2007-2016. Aare on suurte kogemustega kohtunik ja korvpalli kogukonnale tuttav inimene.

 

"Ütleme nii, et see asi on kogu aeg meeldinud, muidu poleks ligi kümme aastat seda teinud. Mingi aeg tekkis aga liiga palju korvpalli - mänge ja ringi sõitmist oli lisaks alaliidu tööle palju ning tekkis üldine väsimus. Viimased kaks ja pool aastat tegelesin ainult vilistamisega ja laadisin akusid. Nüüd tekkis mõte, et hakkaks midagi uuesti tegema ja siis saingi teada, et Rain läheb ära,“ kommenteeris Halliko alaliitu naasmise tagamaid.

 

Kui palju on Halliko arvates kohtunike koolitusjuhi töö vahepeal muutunud? „Suures plaanis on töö sama, mingid rõhuasetused on muutunud ja mõned asjad edasi arenenud. Olen tegelikult ka kogu vahepealse aja Rainiga kontaktis olnud ja seetõttu teemadega kursis. Kohtunike vähesus ja nende taseme tõstmine on endiselt prioriteet. Kutsume kõiki huvilisi, kes tahavad kohtunikuametit proovida koolitustel osalema ja olemasolevaid ennast täiendama.“

 

Uue energiaga ametisse asuv Halliko leiab, et kohtunike tegemisi tuleb rahvale lähemale tuua. „Mõte on tulevikus näiteks nädalas korra videopildi vahendusel lahata olukordi, mis jäävad publikule arusaamatuks.“

 

Uued inimesed teistele ametikohtadele selguvad peatselt.

Sünnipäevad
Täna, 25. august
Taavi Teeorg (33)
Homme, 26. august
Margit Nurme Toom (48)
Janika Veinpere-Pillisner (52)
Tõnno Vähk (42)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Naiste koondis: Eesti vs Iirimaa