OlyBet liiga

-Kaspar Kitsing | Foto: fiba.basketball

Eesti U18 koondis raputas eilse ebaõnnestumise maha ja võitis Rootsit

03.08.2019

Rumeenias Oradeas toimuval U18 noormeeste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril alistas Eesti koondis 5.-8. koha mängus Rootsi tulemusega 76:68 (14:12, 22:19, 18:18, 22:19).

Kohtumise esimesed 15 minutit möödusid väga tasavägiselt ja korvidevaeselt, ent seejärel haaras Eesti kerge initsiatiivi ning poolajavileks juhiti 36:31. Kolmandal neljandikul pääsesid eestlased korraks juba ka 13 punktiga ette (52:39), kuid veerandi lõpuks vähenes vahe taas viiele silmale (54:49). Sellest lähemale rootslasi aga enam ei lubatud ning mängu lõpuks näitas tabloo Eesti kaheksapunktilist võitu.

Eesti parimad punktitoojad olid täna Itaalias pallivad mängijad. Mait Peterson viskas 18 punkti ja võttis 8 lauapalli, Kaspar Kitsing lisas 17 ning Joonas Riismaa 11 silma. Karl Andres Matute Perner ja Ran Andre Pehka said mõlemad kirja 8 punkti. Eesti koondise edukaim korvikütt Kerr Kriisa täna väljakul ei käinud. Rootsi resultatiivseimaks kerkis üleplatsimehena 23 punkti visanud Pelle Larsson.

Eesti visketabavus mängust oli 41,5% (27/65) Rootsi 35,2% (25/71) vastu, lauavõitluses jäädi peale 46:38.

Homme, turniiri viimasel päeval, kohtub Eesti koondis viienda koha mängus Portugaliga, kes alistas täna Gruusia 73:62.