-Hugo Toom | Foto: fiba.basketball

Põhja-Makedooniale suurelt alla jäänud U18 koondis minetas võimalused tõusta A-divisjoni

02.08.2019

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste rahvuskoondis kaotas Rumeenias Oradeas peetaval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril veerandfinaalis Põhja-Makedooniale 57:92 (6:30, 26:28, 8:19, 17:15) ning minetas võimaluse tõusta järgmiseks aastaks A-divisjoni.

Mängu saatus otsustati sisuliselt juba avaveerandil, mil eestlased suutsid visata vaid kuus punkti makedoonlaste 30 vastu. Teine veerand möödus tasavägiselt, kuid poolajapausile mindi siiski 26-punktilises kaotusseisus (32:58). Teise poolaja esimese viie minuti jooksul ei tabanud Eesti mängijad ühtegi punkti ja kolmanda veerandi lõpuks oli vahe kärisenud juba 37 silmale (40:77). Lõpuvileks vähendas Eesti koondis kaotusseisu kahe punkti võrra.

Eestile sai saatuslikuks väga kehv visketabavus – mängust saadi korvi vaid 23 viset 81-st (sh kolmesed 3/39). Põhja-Makedoonia vastav näitaja oli 34/63 (sh kolmesed 10/27).

Kahekohalise punktisummani ei jõudnud ükski eestlane. Hugo Toom viskas parimana 8, Kerr Kriisa lisas 7 ning Karl Andres Matute Perner, Hannes Saar ja Kasper Suurorg tõid kõik võrdselt 6 punkti. Mait Peterson kogus 5 punkti ja hankis meeskonna parimana 7 lauapalli. Põhja-Makedoonia liider Andrej Jakimovski viskas üleplatsimehena 17 punkti ja võttis 10 lauapalli.

Homses 5.-8. koha mängus kohtub Eesti koondis kell 16.15 Rootsiga, kes jäi veerandfinaalis alla Iisraelile 47:95.

Eesti - Põhja-Makedoonia mängu saab vaadata SIIT.