U18 koondis võitis ülitähtsas mängus Poolat ja pääses veerandfinaali

31.07.2019

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste koondis alistas Rumeenias Oradeas toimuval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril viimases alagrupimängus Poola 63:59 (14:9, 20:15, 12:18, 17:17) ning kindlustas edasipääsu veerandfinaali.

Kaheksa parema hulka jõudmiseks tänasest mängust võitu vajanud Eesti alustas kohtumist hästi ja avaveerandi lõpuks juhiti 14:9. Teisel veerandil jõudsid poolakad kahel korral kahe silma kaugusele, kuid seisult 24:22 tegid eestlased Kerr Kriisa ja Markus Ilveri vedamisel poolaja lõpuni 10:2 spurdi ning puhkama mindi juba kümnepunktilises eduseisus (34:24).

Kolmanda veerandaja alguses tabas Eesti koondist mõõn ja Poola pääses kahel korral ühe punktiga juhtima (37:38 ja 41:42). Kriisa kaug- ja Kaspar Kitsingu lähivise tõid otsustava veerandi alguseks tabloole siiski Eesti edunumbrid 46:42. Pingeline punkt-punkti heitlus kestis kuni mängu lõpuni. Eestile kindlustas võidu Kriisa, kes tabas viimase 21 sekundi jooksul neli vabaviset.

Viis kaugviset tabanud Kerr Kriisa arvele kogunes mängu lõpuks 24 punkti, 5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Markus Ilver, kes viskas 11 punkti ja võttis 2 lauapalli. Joonas Riismaa arvele jäi 9 punkti ja 7 lauapalli ning Mait Peterson lisas 8 silma.

Poola resultatiivseim oli 16 punkti visanud Szymon Zapala, Mateusz Kaszowski lisas 15 ja Kacper Gordon 10 silma.

Eesti, Poola ning Belgia kogusid A-alagrupis võrdselt neli võitu ja ühe kaotuse. Parem punktide vahe omavahelistes kohtumistes andis esikoha Poolale, Eesti pääses veerandfinaali teisena ja Belgia jäi kolmandaks (Poola +18, Eesti –6, Belgia –12). Veerandfinaalis läheb Eesti koondis reedel kell 18.30 vastamisi B-alagrupi võitnud Põhja-Makedooniaga.

Eesti-Poola mängu saab uuesti vaadata SIIT.