ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

-Tomaso Comellini | Foto: Siim Semiskar

Tippagent Tomaso Comellini: Eesti korvpall on tõusuteel!

29.07.2019

Tänavu juuli alguses kaheksandat korda toimunud Erkmaa Suvekursusel oli taas kohal ka agentuuri Sigma Sports itaallasest agent Tomaso Comellini, kes on aidanud tänaseks rohkem kui kümmekond Eesti noormängijat piiri taha, peamiselt Itaalia klubide noortesüsteemidesse.

Teiste noorte eestlaste seas ka Henri Drelli ja Kaspar Treierit esindav Comellini on enda sõnul suur Eesti korvpalli fänn ning on kindel, et 4-5 aasta pärast on Eesti koondis sellisel tasemel, et Euroopas peavad kõik meiega arvestama hakkama. Seejuures ei teadnud ka mitmeid Itaalia tippmängijaid (nagu näiteks Luigi Datome) esindav Comellini enne aastaid tagasi Aivo Erkmaaga kohtumist meie korvpallist sisuliselt mitte midagi.

 

Korvpall24.ee rääkis Comelliniga Erkmaa Suvekursusel ning uurisime erinevate tahkude alt Eesti noortekorvpalli teemasid, Henri Drelli pürgimiste kohta NBA-sse ning saime teada ka palju muud põnevat.

 

Kuidas algas Sinu tutvus Aivo Erkmaaga ning käigud Suvekursusele?

 

Ma olen siin kuuendat korda. Aivoga (Erkmaa – toim.) kohtusin kunagi ühe tema õpilase pärast. Meil oli võimalus rääkida Sarajevos peetud U16 Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri (2013. aastal – toim.) ajal. Ta rääkis mulle, et korraldab omaenda treeninglaagrit, mis on pisut teistsugune ja me otsustasime, et oleks hea idee saata siia treenereid Euroopa klubidest, kes võiksid siin mängijaid värvata. Nii me alustasime. Esimesel aastal tulid siia vaid kaks Itaalia treenerit kahest suurest võistkonnast, kuid järgmisel suvel oli välistreenereid juba palju ja mitmed noored Eesti mängijad said ka välismaale. Seega ma arvan, et see on õnnestunud treeninglaager.

 

Kui palju Sa teadsid Eesti korvpallist enne Erkmaaga kohtumist?

 

Peaaegu mitte midagi. Ma teadsin mõnda Eesti mängijat. Teadsin Martin Müürseppa, Kristjan Kangurit, Janar Taltsi ka võib-olla, ma täpselt ei mäletagi. Hiljem avastasin enda jaoks palju uusi Eesti nimesid.

 

Millega Eesti korvpallurid teiste hulgast silma paistavad?

 

Esiteks on siinsetel mängijatel head füüsilised eeldused. See tuleb geneetiliselt, nagu ka Lätis ja Leedus, kus on pikad, tugevad, pikkade kätega, atleetlikud mängijad. Ma arvan, et siin on palju huvitavaid poisse, kellest õigel juhendamisel võivad saada väga head mängijad.

 

Sa esindad agendina paljusid Eesti poisse, kuid kes on nendest Su isiklik lemmik?

 

Oh, kõik on lemmikud. Mul ei ole ühte lemmikmängijat. Minule meeldivad need kutid, kes üritavad oma potentsiaali kõige paremini realiseerida. Mõned neist on võib-olla andekamad või suuremat kasvu, kuid teised on võitlejad. Neist ei pruugi saada NBA mängijad, kuid nad annavad endast kõik, et hästi mängida. Ma tahan, et neil oleksid parimad võimalused ja et nad püüdleksid tasemini, milleni kõik ei jõua.

 

Kas Eesti noortekorvpall on Sinu nägemuses tõusuteel?

 

Ma loodan küll. Teil on hakanud tulema head aastakäigud, kes teevad noorte Euroopa meistrivõistlustel ilma. Alla 16-aastased on juba A-divisjonis, U18 oleks pidanud seal juba kahe aasta eest olema, aga Läti pidi järgmise aasta turniiri korraldajana A-divisjoni jääma. Eesti tuli seal kolme parema sekka, seega Eestil oli õigus tõusta A-divisjoni. Alla 20-aastaste koondis läheb sel suvel samuti A-divisjoni kohta püüdma (U20 koondis jäi lõpuks 10. kohale – toim.). Ma arvan, et 1,5 miljoni elanikuga riigi jaoks on see hea tulemus. Ma olen näinud palju poisse, kellel on potentsiaali ja kellest paari aasta pärast saavad küpsed mängijad.

 

Loe intervjuud täispikkuses Korvpall24.ee portaalist...

Sünnipäevad
Täna, 10. aprill
Joonas Russak (28)
Mart Tarmak (65)
Triinu-Liis Vaikma (18)
Homme, 11. aprill
Aleksander Jorro (37)
Kaarel Kokemägi (32)
Ergo Prave (54)
Anastassia Ptitsõna (29)
Raoul Suurorg (50)
Janar Urres (33)
Sulge

Ülekanded