ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
PAF korvpalli e-liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

-Reigo Kimmel | Foto: Siim Semiskar

3×3 korvpalli eestvedaja Reigo Kimmel kogub korvpalliväljakuid!

24.07.2019

Kaks kuud tagasi alustas Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel projekti, mille eesmärgiks oli panna ühele kaardile kõik Eesti tänavakorvpalli väljakud.Tänaseks on sajad ja sajad väljakud mugavalt ühel kaardil koos (SIIN) ning kõigil on võimalik seda väärtuslikku infokogu piltide või kommentaaridega täiendada.

Korvpall24.ee portaal uuris Eesti suurimalt 3×3 korvpalli entusiastilt, mis seis meie väliväljakutega on. Saime teada, millised on Kimmeli isiklikud lemmikplatsid, mida annaks kohalikel omavalitsustel ning korvpallientusiastidel paremini teha ning milleks üldse oli vaja nii mahukas projekt ette võtta.

 

Millest idee alguse sai ja kas tõesti ei olnud varem võimalik ühelt kaardilt kõiki õuekorvpalliväljakuid leida?

 

Idee pakkusid välja Delfi “Pihtas Põhjas” 3×3 korvpalli erisaates Gert Kullamäe ja Ivar Jurtšenko. Üritasin 10-aastat tagasi miskit sarnast luua, kuid siis olid tehnilised lahendused veidi teistsugused ja asi jäi poolikuks. Kui aga juba Kullamäe sellise ettepaneku tegi, siis võtsin asja uuesti käsile.

 

Kui olin paarkümmend väljakut Google Maps kaardile saanud, siis hakkasin googeldama ja avastasin, et Eesti Spordiregistris on võimalik spordialade kaupa väljakuid välja võtta ning seal on olemas ka kaadrirakendus. Kuna avastasin, et Spordiregistri andmebaasis ei olnud mitut kossuväljakut ning enamus väljakutel puudusid ka pildid, otsustasin, et kogun kõik teadaolevad nii erinevate registrite ja kaartide kui ka korvpallifännide ühistööna kokku aadressile: http://www.tanavakorvpall.ee/valjakud/

 

Sa ei ole siis kõiki kossuväljakuid ise üles otsinud, vaid on olnud ka abilisi?

 

Loomulikult! Kokku on tänaseks üle 150 inimese saatnud mulle nii väljakute aadresse kui ka muud infot. Üks IT-mees saatis mulle erikoodiga lahenduse, mis otsib ka Open Street Mapsist Eesti korvpalliväljakute kohad üles, leidsin sealt päris mitu juurde. Lisaks on väga paljud edastanud pilte, sest foto ütleb kossuväljaku olukorra kohta rohkem kui ükskõik milline kirjeldus. Pildilt näeb kohe, mis kate väljakul on, kas on korvirõngas olemas, kas on korvirõngal võrk ning kas on jooned maas või kasvab meetripikkune muru läbi asfaldi.

 

Kui palju tänaseks kossuväljakuid kaardil kokku on ja millised on sinu jaoks kõige erilisemad?

 

Tänaseks on avalikus kasutuses olevaid korvpalliväljakuid kaardile saadud üle 700. Väljakud on väga erinevad, kuid ma olen need jaganud nelja kategooriasse väljaku katte järgi – plastkate, puitkate, tartaankate ja kõik ülejäänud. Selle viimase hulgas on nii asfalt, betoon, kruus, kunstmuru kui teised. Lisaks eraldi kategooriana õuekorvid, kus on lihtsalt mõne posti otsa korvilaud ja korv pandud või näiteks Pärnu rannas olev “liivakorv”.

 

Ägedaid lahendusi olen kohanud ka ise väga mitmeid. Kõige erilisem asub Linna külas Viljandimaal, kus tammepuu oksad on kasvanud ümber vana kossukorvi. Seal tuleb viskamisel arvestada ka tammepuu okste põrkega.

 

Loe täispikka intervjuud Korvpall24.ee portaalist...

Sünnipäevad
Täna, 9. juuli
Janno Jõesaar (39)
Tiit Randla (77)
Homme, 10. juuli
Teele Arak (32)
Sven Kolga (75)
Liana Piirsoo (49)
Anni Tagapere (25)
Sulge

Ülekanded